Neljandate klasside päev Jõgeva Ühisgümnaasiumis

Kokkusaamise peamiseks eesmärgiks oli ühisgümnaasiumi tutvustamine lähedal asuvate algkoolide õpilastele, kuid tähtis oli ka lastele vahelduse pakkumine.

Laulude ja tantsudega esinesid Siimusti algkooli õpilased, Jõgeva Ühisgümnaasiumi mudilaskoor ja poistekoor. Lauldi ka ühislaule.

Lisaks koorilauludele esitasid lapsed ka tuntud poplaule Smilerisilt ja Vanilla Ninjalt.

Neljandikud rääkisid oma unistustest, millised nad tahavad olla näiteks viieteistkümne või ka kuuekümne aasta vanuselt.

Kuremaa lapsed olid selgeks õppinud näidendi “Oh seda Oskarit”, millega nad ka eakaaslaste ees üles astusid.

Siimusti neljandikud särasid aga kahe omatehtud tantsuga “Grease” ja “Pahad poisid”.

Neljandike teadmisi kontrolliti viktoriinis. Laste enda arvates oli kõige raskemaks küsimuseks taevakehade küsimus, kus tuli planeete teada. Kergematest märgiti ära küsimus pärmi kohta.

Et viktoriin lastele väga tüütavaks ei muutuks, tegi Jõgeva Ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja Silja Piir koos lastega aeroobikat.

Õpetajate sõnul saavutasid lapsed sellel aastal palju kiiremini omavahel kontakti kui eelnevatel aastatel, teiste koolide õpilastega suheldi meelsasti.

Et lapsed veelgi sõbruneksid, korraldati päeva lõpus spordivõistlusi. Kogu selle päeva kohta arvas Siimusti kooli õpilane Kristo, et see oli lahe ning selliseid asju peaks ka edaspidi korraldama. Eriti meeldis Kristole skeleti kokkupanek, mis oli viktoriini viimaseks ülesandeks.

MARILIIS OJAMÄE

blog comments powered by Disqus