Neljandat sügist ümber Saadjärve

Pühapäeval, 25. septembril saab teoks IV Saadjärve Sügisjooks, mille korraldab MTÜ M.A.R.S.S., keda abistab  Tabivere Rahvaspordiklubi.  Lisaks jooksjatele teevad ringi ümber Saadjärve ka kepikõndijad ja lihtsalt kõndijad, väikesed spordihuvilised lippavad aga kooli staadionil.  

Kell 10.00 läkitatakse Tabivere Gümnaasiumi pargist  teele keppidega ja keppideta kõndijad, veerand tundi hiljem alustatakse sama kooli staadionil lastejooksudega ning kell 11.00 antakse start ümber järve jooksjatele.

<p style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt” align=”justify”>Teekond ümber Saadjärve on 16, 5 kilomeetrit pikk.  Tabivere Rahvaspordiklubi juhatuse esimehe Toomas Rosenbergi kinnitusel pole neil, kes lähiminevikus nii tõsist matka läbi teinud pole ja seega kehva treeningupagasiga, kuigi tark pühapäeval seda retke ette võtta. “Mina kui endine sportlane tunnistan, et käiksin selle maa läbi küll, aga eelneva treeninguta on see raske, meelsamini sõidaksin rattaga,” tunnistas Rosenberg.

Neid, kes järjekindlalt oma füüsise eest hoolt kannavad ja Saadjärve rahvaspordisündmuseks heas vormis, on aga iga aastaga järjest enam.  Kui näiteks esimesel võistlusel 2008. aastal oli jooksjaid 21 ja kepikõndijaid kaks, siis möödunud aastal oli jooksjaid 66 ja kepikõndijaid 56 ning staadionil jooksis enam kui 30 last.

Rahvaspordiklubi korraldada on pühapäevane lastejooks. Rosenbergi sõnul on distantsid ea- ja jõukohased — 100 kuni 600 meetrini. Vanusegruppe on kuus, kõige nooremasse oodatakse 2007. ja vanimasse 1999. aastal sündinud poisse- tüdrukuid. Loomulikult peetakse võistlusel poiste ja tüdrukute osas eraldi arvestust ning rahvaspordiklubi juhatuse esimehe kinnitusel saavad šokolaaditahvli pihku kõik jooksu lõpetajad. Varutud on ka preemiad kiirematele ja loosiauhinnad. Lastejooksul osalemine on tasuta.

Põhjalikum info IV  Saadjärve Sügisjooksu kohta on kirjas aadressil www.marss.ee

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus