Neljanda kuu esimese päeva lõks

Homme on üks pisut isevärki päev — meeltmööda neile, kes vigurijuttudest, nöökamisest ja nöögata saamisest lusti saavad,  vastukarva aga tõsimeelsetele.

Eesti rahvas saab üldiselt naljast aru ja mõistab seda ise teha ka. Nii aprillikuu esimesel päeval kui muul ajalgi  veetakse ninapidi, tõmmatakse haneks,  visatakse villast, aetakse udu, puhutakse hambasse ja tehakse veel mitut muud seltsi seesugust koerust kohe mõnuga.

Paraku on inimesi tõesti väga mitmesuguseid ja igasse suuremasse seltskonda satub  suure tõenäosusega vähemalt üks, kellele anekdoot üle seletada, järelikult ära lahjendada tuleb.

Eestlased olevat küll teiste rahvaste seas oma  isevärki musta huumori poolest lausa kuulsad, ometi ei tähenda see, et igaühega ja igal teemal naljatada võib.  Katsu praegu avalikult kuulutada, et kusagil midagi soodushinnaga või lausa tasuta jagatakse! Kui esimesed sada aktivisti kohale tormavad ja pika ninaga jäävad, võib luiskaja lausa hea keretäie tappa saada.  Nii et vaadaku kõik vigurivändad ette!

Aga enne, kui homme hommikul kodunt välja lähete, silmitsege ennast hoolega peeglist, rapsige õlalt jahuplekk, kontrollige üle kõik vastutaval kohal olevad nööbid ja õmblused, peske ninaotsalt tahm. Ja veenduge, et naljasoon kärbunud pole. 

31. märts 2011

blog comments powered by Disqus