Nelja kooli pianistid sõidavad kevadpealinna

Järgmisel kolmapäeval, 12. märtsil sõidavad nelja muusikakooli pianistid kevadpealinna Türile, kus nad esinevad ühiskontserdiga, mis kannab pealkirja “Sõpruskohtumine väleduses”.

Pianistide seas on esindatud ka Põltsamaa muusikakooli noored. Kooli direktori Anne Kausi sõnul sai selline ühiskontsertide sari alguse Tartu Heino Elleri nimelise muusikakooli eestvedamisel, esimene taoline korraldati 2012. aastal Põltsamaal.

Kontsert kannab pealkirja “Sõpruskohtumine väleduses” seetõttu, et seal esitavad noored pianistid tehniliselt raskeid palu,  kus tuleb näidata oma sõrmede väledust.

Kontserdisarja idee algatanud Elleri-kooli esindajad pakkusid välja, et see võiks hakata toimuma järgemööda erinevates muusikakoolides. Kui korraldajad Anne Kausilt küsisid, millisesse muusikakooli võiks järgmisena esinema minna, siis pakkus tema välja Türi.

Põltsamaalt lähevad Türile esinema klaverieriala lõpuklassis õppivad Mai-Liis Kelder ja Anete Saar, enamasti on esinejad aga  Elleri- nimelisest koolist ja Tallinna muusikakeskkoolist.  Ühiskontserdil osalevate muusikakoolide arv suureneb ja ilmselt on neid järgmistel aastatel tunduvalt rohkem.

Anne Kaus kinnitas, et “Sõpruskohtumine väleduses” on väga tore ja vajalik ettevõtmine, sest lisaks õpilastele, kes saavad uue väljundi oma oskuste proovilepanekuks ja võimaluse kodusest miljööst eemal esinemas käia, annab see suurepärase kogemuse ka õpetajatele.

Näiteks osalesid esimesel Põltsamaal teoks saanud ühiskontserdil tuntud pianistid Lauri Väinmaa ja Marti Raide, kellest viimane oli klaverisaatjaks eelmisel aastal teoks saanud telesaate “Klassikatähed” saatesarja võitjaks tulnud  tšellistile Marcel Johannes Kitsele.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus