Neli põhjust, miks parandada täke auto esiklaasis kohe

Kas avastasite oma auto esiklaasist täkke? Kui arvate, et selleparandamisega on piisavalt aega, siis eksite – väike täke esiklaasis võib kiiresti muutuda suureks mõraks, ohustades nii juhti kui kaassõitjaid.


Auto esiklaas on enamasti kolmekihiline, klaasi välis- ja sisekiht on vinüülkilega kokku liimitud ja enamjaolt saab vigastada vaid klaasi väliskiht.Tihtipeale ei leia inimesed aega ja motivatsiooni, et tegeleda väikeste vigastustega, mis puudutavad vaid väliskihti. Enamasti lõpeb asi sellega, et tekib suurem mõra. Miks parandada täke auto esiklaasis kohe?

Turvalisus ennekõike

Esiklaas moodustab kuni 40 protsenti sõiduki strukturaalsest tugevusest ja reisija õhkpadi tugineb oma töös esiklaasile, toetudes rakendumise korral vastu seda. Täkkega klaas on turvarisk – esiklaasi tekkinud täkke tõttu võib liiklusõnnetuse korral sõiduk deformeeruda oluliselt rohkem.

Oluline on tekkinud täke kohe parandada, sest see taastab esiklaasi vigastuseelse tugevuse ja aitab ka vältida suuremaid väljaminekuid. Lõpuks läheb enamik täketest üle praoks. Küsimus on ainult ajas. Mis kõige hullem – täke esiklaasis võib kergesti muutuda mõraks kõige ootamatumal hetkel. Kui see juhtub sõiduajal, võib see olla eriti ohtlik.Talvel on teema eriti aktuaalne, sest külmaga kipub enamik täketest minema üle praoks. Hiljuti ühe klaasiparandusega tegeleva ettevõtte poolt läbi viidud testis läks 60st katses osalenud esiklaasist, millel oli täke, 90 protsenti täketest üle praoks, kui jäätunud klaasi hakati soojendama.

Parandatud täke on tugev ja pea nähtamatu

Täkke parandamise tehnoloogia on edasi arenenud ‒ parandatud koht on sedavõrd tugev, et mitmed meistrid annavad oma tööle lausa eluaegse garantii. Vigastus täidetakse vedela polümeeriga, mis seejärel ultraviolettkiirguse all kristalliseerub. Täidetud täke on enamikul juhtudest praktiliselt nähtamatu.

Klaasi parandamisega hoiatekokku aegaja raha

Täkkeparandusele kuluv aeg on 15-20 minutit. Klaasi vahetusele kuluv aeg koos liimi kuivamisega on aga tunduvalt pikem. Täkkeparanduseks pole tarvis ka eraldi aega broneerida.

Lisaks tasub teada, et kaskokindlustuse kliendile on täkke parandamine enamasti täiesti tasuta.

Säästate loodust

Täkke parandamine on lisaks ka kordades loodussõbralikum, kui klaasi vahetus ja seda üheselt mõistetavas, mõõdetavas ja tajutavas suuruses. Täkke parandusest tekkivate jäätmete kogus on ca kolm grammi, klaasi vahetusel agakaheksa kilogrammi ja enam.

Täkke parandusega, säästate oma aega, raha, loodust ning parandate ka oma ohutust! Täkke tekkimisel soovitame pöörduda esimesel võimalusel klaasifirmasse, et täkkest ei tekiks mõra ja kahjustatud klaasi ei koguneks liiga palju mustust.

KRISTJAN AHVEN, Swedbanki liiklus- ja kaskokindlustuse valdkonnajuht

blog comments powered by Disqus