Neli Elistvere ilvest “emigreerus” Leetu

Ilvesejahti uinutiampulle tulistavate püssidega alustasid Elistvere loomaparki teenindav veterinaararst Väino Miil ja Tartumaa Veterinaarkeskuse järelevalve peaspetsialist Erki Kippasto õhtuse toitmise ajal, mil ilvesed tavaliselt kindlasse paika kogunevad. Kuna loomad oma kiskjainstinktiga tajusid, et midagi erakordset toimumas, ei kujunenud leedulaste soovitud nelja ilvese uinutamine küll lihtsaks, ent lõpuks saadi üks emane ja kolm isast looma ikkagi põhuga vooderdatud kastidesse ja sõit Leedumaale võis alata. Kogu uinutamisprotseduur toimus Tartumaa Veterinaarkeskuse loomakaitse peaspetsialisti Peeter Kuke ja Jõgevamaa Veterinaarkeskuse juhataja Harles Kauba valvsa pilgu all.

“Meie loomapargis ilvesed senini puudusid,” ütles Tel?iai loomaparki haldava Tel?iai metsamajandi esindaja Petras Dabri?ius, “ja ka looduses on meil see liik väljasuremisohus. Seepärast otsisimegi võimalust kusagilt mõned ilvesed hankida. Esialgu peame neid loomapargis, kui neil aga järelkasvu tuleb, tahame hakata noori ilveseid meie haldusalas tegutsevasse ?emaitia rahvusparki vabasse loodusse lahti laskma hakata.”

Info selle kohta, et Eestis on loomapark, kus ilvesed nii hästi sigivad, et enam aedikusse mahtuda ei taha, jõudis Tel?iai metsamajandisse tänu Eesti ja Leedu bioloogide omavahelisele heale infovahetusele.

Kuigi neli ilvest kolmapäeval “emigreerus”, jäi neid Elistverre alles veel piisavalt: tervelt seitse. Pikemalt saab “ilvesejahist” Elistveres lugeda järgmisest Vooremaast.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus