Neile, kel kedagi pole

Kesknädalal jõudis Hiiumaalt suurele maale südantsoojendav sõnum. Käina gümnaasiumi 11. klassi õpilased on otsustanud omavahel tehtavad jõulukingid hoopis lastekodulastele saata.

Heast mõttest võttis tuld kogu kool ja nüüdseks on otsustatud kinke jagada koguni kahele lastekodule ja Kärdla puuetega laste keskusele.

“Kui lastel pole vanemaid, kes neile kinke teeksid, siis keegi peaks nende peale ka mõtlema,” ütles 11. klassi noormees Rainer Holsmer, idee autor.

Nii noorte inimeste selline hingehariduse-ilming on tõeline jõulusõnum ja -kingitus kõigile, kes me kuude kaupa ja kooris vaid majanduslangusest ja suurest kriisist räägime, kuid sellele vaatamata enda ega lähedaste pealt kokku ei hoia, kui suured pühad tulemas.

Loomulik on, et joostakse-muretsetakse oma pisipõnnide ja teiste kallite jõulurõõmu nimel.

Aga paraku on viimastel aastatel ka täiskasvanute loosipakivaimustus taas hoogu kogunud. Kõiksugu ringide ja seltside kokkusaamistele tuleb ikka ka jõulumees, kellele nii ja nii mitu krooni maksev pakike eelnevalt kotti sokutada tuleb. Ehk toob toredate Hiiumaa noorte algatus ka meile, täiskasvanutele sel jõulukuul aru pähe. Kui kaupluses järjekordset küünlajalga, kausikest-vaasikest või muud loosipakividinat käes keerutame, mõtleme parem sellele, et lastekodudes ja ka hooldekodudes on kurvastavalt palju neid, kellele keegi kinki ei tee. Jõuludeni on veel pisut aega. Võtkem ühendust Metsatarekesega ja ehk ka mõne hooldekoduga ja pidagem sealse juhtkonnaga plaani, mida sooviksid-vajaksid need, kellel kedagi pole.

13. detsember 2008

blog comments powered by Disqus