Need köögiseadmed teevad kokkamise meeldivamaks

SISUTURUNDUS

Öeldakse, et parimad leiutajad on tihtipeale laisad inimesed, kes üritavad iga töö võimalikult vähese vaevaga tehtud saada. Selline sõnakõlks võib küll kõlada naljakalt, ent tõsi on see, et iga aastaga areneb meid ümbritsev tehnika suunas, et meie igapäevane elu kergemaks muutuks ja ajamahukate tegevuste asemel aega säästa aitaks.

Käsitsi pesupesemise asemel on kümnete eri programmidega pesumasinad ning pideva harjaga pühkimise on asendanud mugav käsitolmuimeja.

Mugavus on jõudnud ka kööki ning need köögiseadmed teevad kokkamise igal juhul meeldivamaks.

Blender – blender on igati kasulik abimees smuutide, kastmete ja muu sellise valmistamisel. Enne suure kannuga blenderi ostmist on vaja kaaluda, kas see reaalselt ka kasutust leiaks. Palju populaarsemaks on muutunud blenderid, mis mahutavad korraga ühe joogi jagu asju. Suure kannu pesemine võtab rohkem aega, samas kui väikese topsi saab kiiresti üle loputada. Ostes sellise mudeli, millele käib peale reisikaas, ei pea smuutit isegi ümber valama, vaid seda saab kaasa võtta ja juua samast topsist, mida kasutasid valmistamiseks.

Köögikombain – käsitsi lõikamise ja tükeldamise asemel saab investeerida köögikombaini, mis kogu hakkimistöö sinu eest ära teeb. Säästab märkimisväärselt aega hakkimise ja viilutamise arvelt.

Nõudepesumasin – üks asi on toiduvalmistamine, aga teine asi on hilisem koristamine. Nõudepesumasinad võimaldavad head ajasäästu ning toidu valmimise järel võib kokkaja seda teistega ühiselt nautima asuda, mitte ei pea hakkama nõusid pesema. Toiduvalmistamise käigus määrdunud nõud saab jooksvalt nõudepesumasinasse laduda ja kokkamise lõppedes masina tööle vajutada.

Mikrolaineahi – see masin on muutunud niivõrd tavapäraseks, et tihtipeale ei panda seda enam tähelegi. Mikrolaineahjus on võimalik toiduaineid kiiresti sulatada, kuumutada ning järjest rohkem tuleb ka valmistoite, mille ainsaks valmistamisjuhiseks on selle mikrolaineahju pistmine. Kallimatel mudelitel on tihtipeale juures ka grillimisfunktsioon, mis muudab kasutusala veelgi laiemaks.

Õhupuhasti – avatud köökide levikuga muutub üha olulisemaks sobiva ja korraliku õhupuhasti valimine. Kuigi toidulõhnad võivad olla isuäratavad ja anda aimu, mis on õhtusöögiks, siis ei taha keegi toidulõhnade sees magada. Piisava võimsusega õhupuhasti eemaldab köögist ka kõige tugevamad toidulõhnad.

Haudepott – elektrilise haudepotti teine nimetus on krokkpott. Peamiselt küll USAs levinud masin on asendamatuks abiliseks ka igale Eesti kokale. Haudepott on ideaalne viis selleks, et valmistada pikemat küpsetamist vajavaid toite. Elektriline haudepott võimaldab aga toidu küpsema panna ning sättida taimeri selliselt, et toit saab valmis just kojutuleku ajaks.

Riisikeetja – asendamatu kõikide keetmist nõudvate toitude valmistamisel. Lisaks riisile võib samas masinas keeta ka pastat, tatart ning kasvõi kaerahelbeputru – sobivaid retsepte on palju. Valida tasub mudel, mis lülitub automaatselt soojarežiimile, kui vesi on aurustunud. See tähendab, et enam ei ole vaja muretseda põhja kõrbenud toidu pärast. Riis valmib iseseivalt ning ajaga saab midagi paremat teha, kui riisi ülekeemist valvata. Teatud mudelid lubavad samal ajal ka aurutatud köögiviljasid valmistada, nii et tervislik toit on ilma suurema vaevata käes.

Kapselkohvimasin – kohvipulbrile kuuma vee peale valamine on üks variant, kuidas hommikukohvi teha, ent kapselkohvimasin on hulga mugavam. Võimalik on valida paljude erinevate kohvijookide hulgast ning masina kasutamine on lapselegi selge – kapsel sisse, nupuvajutus ja aurav kohv ongi valmis.

Huvitav oleks reisida tulevikku ja näha, millised asendamatud abimehed on meie köökides kasutusel 50 aasta pärast ning mis on siinsest nimekirjast oma aukoha säilitanud. Praegu saab köögiseadmetest parima ülevaate Kaup24.ee e-poest, kust saab vajaliku abimehe paari klikiga enda poole liikuma panna.

blog comments powered by Disqus