Nautige tõelist suve!

Neljapäeval sündis selle suve uus kuumarekord, kui Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut (EMHI) mõõtis Pärnumaal Sauga vaatlusjaamas õhutemperatuuriks 31,8 kraadi.

Vaid 0,1 kraadi vähem saadi kirja EMHI Kunda vaatlusjaamas, Haapsalus mõõdeti 31,3 ning Narva-Jõesuus ja Viljandis 31,2 kraadi. Käesoleva aasta eelmine soojarekord  mõõdeti 1. juulil, kui EMHI Narva-Jõesuu vaatlusjaamas tõusis õhutemperatuur 31,7 kraadini. Väga võimalik, et reede tõi hoopis uued soojarekordid. Lehe trükkimineku ajaks kõiki andmeid veel laekunud polnud.

Prognoosi järgi on väga sooja ilma oodata ka laupäeval, kui õhutemperatuur võib tõusta 30 kraadini. Alates pühapäevast on oodata õhutemperatuuri alanemist ja maksimumid peaksid jääma 24-27 kraadi piiresse. Nii et kel võimalik, nautige veel tõelist suvesooja!

Juba mõni aeg tagasi hakkasid pihlakamarjad punaseks minema. Ja aedades on hakanud õitsema floksid. Sügisemärke lisandub veelgi. Loodus kipub tänavu kiirustama — küllap sundisid mai alguse soojad ilmad kõike ennaktempos arenema. Loodus kiirustab. Kuhu küll? Ei tea. Võib olla tuleb sügis kiiremini või  jõuab varem kohale ka talv? 

23. juuli 2011

blog comments powered by Disqus