Narvast sai kuuendat korda sügispealinn

Sügise saabudes sai Narva juba kuuendat korda Eesti sügispealinna tiitli. Tegemist on küll pigem kultuuripealinna tiitliga. Käesoleval aastal kasvab sügispealinna tiitli kaalukus, sest seda on võimalik seostada kolme Narvale olulise  juubeliga. Esiteks tähistab Narva sümfooniaorkester oma 20. sünnipäeva, teiseks möödus 15 aastat kirjanduslik-muusikalise kompositsiooni “Tuisk” lavaletoomisest koos kohaliku sümfooniaorkestri ning tuntud näitleja Eduard Tomaniga. Ja kolmandaks möödus Narva ning Peterburi Kirovi rajooni koostöö algusest tänavu kümme aastat.

22. septembril astus publiku ette Narva sümfooniaorkester koos Valgevene viiuldaja Artjom Šiškoviga, kes on kuninganna Elisabethi nimelise rahvusvahelise konkursi laureaat. Kultuuripäevade avatseremooniale olid tavapäraselt palutud nii kevadpealinna Türi, talvepealinna Otepää kui ka suvepealinna Pärnu esindajad, samuti Tallinna delegatsioon.

Kirjanduslik-muusikalise kompositsiooni juubel aga toob narvalastele uue kohtumise Puškini jutustuse lavastusega. Seda näeb 22. novembril kultuurikeskuse Geneva laval.

Narva ja Peterburi Kirovi rajooni koostöö alguse kümnendat tähtpäeva tähistati Peterburi kollektiivide esinemistega. Narva tuuakse ka kaks fotonäitust ning Peterburi riiklik nukuteater mängib lavastust “Hulkur koer”.

Lisaks kavandatakse ka kohalikke ettevõtmisi. Korraldatakse kuues rahvusvaheline noorteturniir males “Balti mere maletähed 2013”, mis on pühendatud Paul Keresele. Mittetulundusühing Narva Kontzert organiseerib reedeseid muusikaõhtuid, peetakse linna mittetulundusühingute infolaat “Aktiivi akadeemia”.

Sügispealinna päevade üheks viimaseks suuremaks ürituseks on Narva sümfooniaorkestri ja rokkgrupi AveNue ühine kontsert, millest publik juba 2011. aasta 18. detsembril vaimustatud oli.

2013. aasta Narva sügispealinna ürituste eelarve on 23 000 eurot. Infot ürituste kohta vaata www.narva.ee

TATJANA ZAVJALOVA

blog comments powered by Disqus