Narva linna uue aasta eelarve on vastu võetud

Narva linnavolikogu möödunud aasta viimasel istungil võeti vastu linna 2013. aasta eelarve, mis on peaaegu 67 miljonit eurot. On märkimisväärne, et eelarve vastuvõtmine käis küllaltki kiiresti: võttis aega ainult kaks tundi ning  seda tehti ühe lugemisega.

Välja käidud 62 miljonit 761 730 eurot kasvatas koalitsioon kergekäeliselt peaaegu nelja miljoni võrra. Kõige tähelepanuväärsem kulu on järgmisel aastal miljon eurot teede kapitaalremondiks ja selleks kavatsetakse laenu võtta. Eelarvele lisati ka 557 000 eurot linna bussivedudega tegeleva ettevõtte Narva Bussiveod doteerimiseks. Ettevõttele antav kogudotatsioon on 1 miljon 250 000 eurot. 

Rahastatakse ka kõiki linna sihtasutusi

Linnavolikogu valitseva koalitsiooniga opositsioonis olev fraktsioon “Kindlus” tegi samuti eelarvesse parandusettepanekuid. Opositsiooni saadiku Nadežda Sinjakova määratluse järgi olid need “täiesti tagasihoidlikud”, kuid koalitsioon siiski ei aktsepteerinud neid.

Huvitav lahendus pakuti välja seoses linna purskkaevuga, mis möödunud suvel rikki läks.  “Kindluse” saadikud tegid ettepaneku  see lammutada ja selle asemele lilleklump rajada.

Peale selle tegi opositsioon veel kolm ettepanekut: suurendada matusetoetust 62 eurolt 85 euroni, eraldada 10 000 eurot kiriku juures tegutsevale seegile ning eraldada reservist 4000 eurot tulevase bussijaama detailplaneeringuks. 

Narva vajab korralikku bussijaama

“Putka asemel, mille pärast linnaelanike ja linna külaliste ees häbi on, tuleks lõpuks rajada normaalne jaamahoone,” märkis Sinjakova.

Rahule ei jäänud opositsioon ka linna bussivedusid teostava  osaühingu Narva Bussiveod rahastamisega. “Me oleme seisukohal, et nii palju raha on vale bussivedudele eraldada. Jääb mulje, et firma arvestab ainult linna rahaga ja ise ei pea midagi teenima,” kommenteeris olukorda Sinjakova.

JEVGENIA ZELENSKAJA

blog comments powered by Disqus