Napsitanud patsiendid tegid pühad meedikutele töörohkeiks

Möödunud nädala neljal vabal päeval sai Jõgeva haiglas arstiabi üle saja inimese, kellest peaaegu pooltele põhjustasid tervisehäireid liigsöömine või alkohoolsete jookide kuritarvitamine.

SA Jõgeva haigla juhataja Peep Põdderi sõnul vajasid jaanilaupäeval ja sellele järgnenud päevadel arstiabi mitmed patsiendid, kelle traumad olid tingitud alkoholi liigtarvitamisest.

“Kaklustes vigastada saanuid toimetas haiglasse ka politseipatrull. Löömingutes kannatanuid tuli turgutada ka veel pühapäeval, mil ise haiglas valvasin. Nii mõnelgi korral võib kangemaid jooke pidada ka näiteks seederikete esilekutsujaiks. Näiteks ägenes ühel juhul kõhunäärmepõletik,” rääkis arst.

“Osa inimesi ei oska kahjuks kultuurselt ja tervislikult jaanipäeva tähistada. Ja vähe sellest, et juuakse — purjuspäi kaotatakse sageli kontroll oma käitumise üle ja nii tekitatakse terviserikkeid nii endale kui ka kaasinimestele,” lausus Põdder.

“Õnneks polnud pühade ajal siiski otseselt  eluohtlikus seisundis patsiente ja enamikel juhtudel piisas ambulatoorse arstiabi andmisest,” lisas haiglajuht.

i

JAAN LUKAS

</span>

blog comments powered by Disqus