Nalja peab saama

Aprill on naljakuu. Kui meie igapäevane elu kipub aina närvilisemaks ja kurjemaks muutuma, siis vähemalt Palamusel tehakse kord aastas kindlasti nalja. Seda siis, mil antakse pidulikult kätte iga-aastane Oskar Lutsu huumoripreemia. Vähemalt on põhjust nalja kuulda ja sellest osa saada. Ning Palamusel on seda tava juba aastaid väga edukalt edasi kantud.

Elus endas nii palju nalja ei saa. Isegi valimised, mis muidu pärast valimiskastide juures käimist pinged maha tõmbavad, on seekord vastupidiselt läinud. Valimistest on möödas enam kui kuu, kuid närvilisus pole kuhugi kadunud. Vaata et pigem vastupidi. Paljude arvates pole siin naljale enam kusagil ruumi.

Öeldakse, et inimene, kes ei mõista nalja, on õnnetu. Tegelik elu on seda vaid kinnitanud. Huumorisooneta inimesed on õnnetud mitmeski mõttes. Nii puudub neil võimalus osa saada naeruteraapiast, mis võimaldab stressi maandada ja närvi puhata. Lisaks on meditsiinilised uuringud kinnitanud, et iga minut südamest naeru, parandab me enesetunnet ning tõstab tervise vastupanuvõimet haigustele.

Seepärast on Palamuse rahva aastate eest algatatud sündmus hea huumori märkamiseks ja tunnustamiseks kuldaväärt ettevõtmine. Seda enam on tore, et omavalitsusjuhid, ettevõtjad ja piirkonna elanikud on seda algatust toetanud ning elus hoidnud. Nii on Palamusel läbi rahvakirjanik Oskar Lutsu täita eriline roll ka meie naljamaastikul. Nalja peab saama ja heast naljast ei ole kunagi küll.

blog comments powered by Disqus