Naistepäeva tähistati tänavu matkates

Pühapäeval peeti taas Jõgeval traditsioonilist naistepäeva suusasõitu. Ja olgugi et lund jagus vaid mõne üksiku lumekuuli tegemise jagu, panid naised matkasaapad jalga ning asusid Jõgeva alevikus matkale.


„Sel aastal oli natuke teistmoodi kui 12 aastal varem. Muidu oleme Kuremaa suusaradadel teinud naistepäeva suusasõitu, aga sel aastal otsustati Vanaveski koosolekul, et teeks ürituse Sordis,“ rääkis ürituse üks korraldaja Reine Koppel.
Nii siirdus 30 naist ligi kolme kilomeetri pikkusele matkale Jõgeva alevikku, sest porised teed metsa alla päris minna ei lubanud. Kuna naised on julged ning millegi ees risti ette ei löö, siis ei pidanud nii mõnigi paljuks, et pärast sauna otse jõkke hüpata.
„Tore, et traditsioon jätkub ka siis, kui lund ei ole ja seda juba kolmeteistkümnendat korda. Seekord liitusid meiega naised näiteks Jõgeva linnast ja Siimustist. Kui Kuremaal matkasime, liitusid ka Kuremaa ja Palamuse naised. Ka on tore, et igal aastal on Jõgevahe Pere tantsunaised oma grupiga väljas ja juhendaja Marika Järvet teeb meile soojendustantsu,“ rääkis Koppel.
Nii said päevakangelased matka lõpus põsed punaseks ja mõni julgem suplushooajagi alustatud. „Naised hoiavad kokku ja peavad tervisest ja loodusest lugu. Mõnigi läks pärast veel ise loodusesse matkama,“ rõõmustas Koppel.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus