Naiste tantsupidu tõi Jõgevahe Perele kaks aastapreemiat

Folklooriselts Jõgevahe Pere pälvis II Eesti Naiste Tantsupeo korraldamise eest suisa kaks aastapreemiat: Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali rahvatantsu aastapreemia ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi aastapreemia. Esimene anti üle möödunud reedel Kohtla-Järve kultuurikeskuses ja teine samal päeval Jõgeva kultuurikeskuses.

“Kui me seda, et kultuurkapitali kohalik ekspertgrupp meid naiste tantsupeo korraldamise eest mingil viisil tunnustab, oskasime ette aimata, siis nn suure kulka antud preemia tuli küll täieliku üllatusena. Meie poolt käisid seda Kohtla-Järvel vastu võtmas Külli Kund ja Merike Harjo,” ütles folklooriseltsi Jõgevahe Pere juhatuse liige Marika Järvet.

Palju abilisi

Tema sõnul ei korraldanud Jõgevahe Pere naiste tantsupidu siiski üksi, vaid neil oli suur hulk abilisi ja koostööpartnereid.

“Kaks aastapreemiat on tunnustus ka nende tööle ja peol osalenud tantsijate entusiasmile. Usun, et naiste tantsupidude algatajal Airi Rütteril on seal teispoolsuses, kus ta nüüd viibib, mõlema preemia üle samuti hea meel,” ütles Marika Järvet.

Mida preemiarahaga tehakse, pole praegu veel teada. Marika Järveti sõnul on kohti, kuhu seda kulutada, küll ja küll. Suvel on Jõgevahe Pere esindusel plaanis minna Võru folkloorifestivalile, sügisel kavatsevad Jõgevahe Pere nais- ja neiduderühm osaleda Tallinnas toimuval üleriigilisel võistutantsimisel, tuleval aastal saab aga folklooriselts kolmekümneaastaseks ning pole võimatu, et sel puhul korraldatakse koos Põltsamaa naisrühma Uhka ja Laiuse rahvatantsuseltsiga Meie Mari (neilgi on mõlemal juubeliaasta), taas öötantsupidu. 2013. aastal kolme peale korraldatud öötantsupidu läks igatahes vägagi hästi korda.

Arutatakse lähiajal

“Lähiajal tuleb kokku meie folklooriseltsi juhatus ja 13. veebruaril ka üldkoosolek. Kindlasti arutame siis muuhulgas seda, millised kulud preemiarahast katame,” ütles Marika Järvet.

Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali välja antud aastapreemiatest on jõgevamaalastel põhjust rõõmustada veel ühe preemia ‒ Vilde teatrile antud harrastusteatri aastapreemia üle. Tegemist on küll Tartus tegutseva teatriga, ent sealsetes lavastustes teeb üsna tihti kaasa ka Jõgevamaa taustaga inimesi.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus