Naiste tantsupeo patrooniks hakkas Evelin Ilves

Eile andis Jõgeva kultuurikeskuses naiste tantsupeole “NaiseLugu” avalöögi presidendiproua Evelin Ilves, kelle  peo  eestvedajad ka sündmuse patrooniks valisid.

Kultuurikeskuse juhataja ja naiste tantsupeo eestvedaja Airi Rütter selgitas, et mõte presidendiproua esimese Eesti naiste tantsupeo patrooniks valida tekkis umbes kuu aega tagasi. “Arutasime SOS Lasteküla tegevjuhi Margus Oroga seda ideed ning tema pakkus välja, et kuna Evelin Ilves on juba SOS lasteküla patroon, siis võiks ta seda olla ka naiste tantsupeole,” meenutas Rütter, kinnitades, et Evelin Ilves on peo patrooniks ideaalne. “Ta kannab rahvusliku mustriga kostüüme, küpsetab ise leiba ning seisab Eesti naiste õiguste eest.”  

Plaanis püstitada kuumarekord

Ettepaneku võttis presidendiproua rõõmuga vastu ning eile külastas Evelin Ilves Jõgeva kultuurikeskust, kus vastsele patroonile anti ülevaade, millist vaatemängu 12. juunil Jõgeva linna staadionil naiste tantsupeol näha saab. “See on suur tunnustus ja väärt ettevõtmine — jutustada tantsides Eesti naise lugu, väärtustada peret ja hoolivust. Olen selle peo patroon siira rõõmuga,” kinnitas presidendiproua. Eilsel peo väljakuulutamisel demonstreerisid killukest tantsukavast folklooriselts Jõgevahe Pere, rahvatantsuselts Meie Mari, Põltsamaa kultuurikeskuse naisrühm Uhka ja Jõgeva linna rahvatantsurühm Kaaratsim. Kokku astus eile kultuurikeskuse saalis üles üle kaheksakümne tantsija.

Esimese Eesti naiste tantsupeo “NaiseLugu” pealavastaja Ülo Luht avalikustas, et neil on peo raames plaanis täide viia ka üks üsna võimatuna näiv missioon. “Jõgeva on ju külmapealinn, kuid 12. juunil loodame püstitada siin kuumarekordi. See on kindlasti kiire tulema, kui staadioni täidab nii suur naistehulk,” sõnas Luht. 

Loodab peole tulla terve perega

Väike ülevaade suvise peo kavast kestis eilsel peo avaüritusel ligikaudu kolmveerand tundi. Evelin Ilves sõnas pärast kava ülevaatamist, et jäi nähtuga väga rahule. “Saali täitis hea energia ning soe õhkkond, mis ongi naiste peole kohane,” rääkis meie esimene leedi. Meeste tantsupeo kavas olid presidendiproua sõnutsi rohkem jõulisemad ja karused tantsud, Jõgeval äsja nähtud kava oli  aga oluliselt keerukam, elegantne ning naisele kohaselt ka õrn.

“Ka tantsupeo lavastaja on öelnud, et selle peo koreograafia on meeste tantsupeo omast oluliselt keerulisem, kuid just sedamoodi ongi õige naise lugu jutustada,” lisas presidendiproua. Tantsupeole lubas Evelin Ilves igal juhul koos tütrega kohale tulla. “Presidendi tulekus ma praegu kindel ei ole, sest tema päevakava on üsna muutlik. Kui tal juhtub see päev vaba olema, siis olen üsna kindel, et tuleme  terve perega,” kinnitas Ilves.

Peo korraldaja Airi Rütter lisas, et jäi eilse tantsijate etteastega rahule. “Kõik kukkus väga hästi välja. Nüüd on aeg põhjalikuks viimistluseks. Meil on tarvis üle vaadata veel Saare- ja Hiiumaa tantsurühmade esitused,” lisas Rütter.

Naiste tantsupeole saabuvad tantsijad juba 10. juuni hommikul, mil alustatakse proovide ja ettevalmistustega. 11. juunil viibitakse rühmade juhendajate ja tantsijatega Kassinurme hiius, kus viiakse läbi riitus ja kuhu mehi ei lasta. Esimene etendus antakse Jõgeva linna staadionil 12. juunil kell 15.00 ning teine etendus 19.00. Pileteid on võimalik osta Piletilevi müügipunktidest, kuid soovijad peaksid pääsme lunastamisega kiirustama, sest kohtade arv on piiratud.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus