Naismehhanisaatorid kogunevad Aravetele

 

11. ja 12. juunil peetakse Järvamaal Aravetel endiste naismehhanisaatorite IX kokkutulek, kuhu oodatakse osalema ka omaaegseid masinanaisi Jõgevamaalt.

Sündmuse ühe korraldaja, Võisiku külaelu eestvedaja Loniida Bergmanni sõnul on kunagistel naismehhanisaatoritel välja kujunenud ja tugevasti püsinud traditsioon kord aastas ühes või teises Eestimaa paigas kokku saada.

“Tänavu koguneme Aravetele Kangrumäele, kus meenutame töö- ja rõõmurohkeid endisi aegu, vaatame näitust põllutöömasinatest, laulame ja tantsime, proovime jõudu ja osavust võistlusmängudes, ajame mõnusat juttu ja maitseme üksteise valmistatud roogasid,” ütles Loniida Bergmann, kes ise traktoriroolis aastakümneid Põltsamaa kandi põlde haris. Bergmann tuletas meelde, et  naismehhanisaatorite kokkutulekutele  oodatakse  ka õrnemast soost veoautojuhte. Masinanaiste saatjatena on teretulnud ka pereliikmed, sõbrad, tuttavad.

“Meie seltskonnal on välja kujunenud ka n-ö oma fänniklubi ja toetajaskond, kus eriti usin kaasalööja on ka  kauaaegne poliitik Mai Treial.  Oma sõpruskonda kuulujatele anname pärast väiksest eksamit välja ka sümboolsed haakijate ja traktoristide kutsetunnistused,” lisas ta.

11. juunil kell 13 algavale kokkutulekule Aravetel on end võimalik registreerida 5. juunini telefonidel 5344 5996 (Arlet Palmiste) ja 503 6688 (Loniida Bergmann).

“Oleme juba mõeldud ka tuleval aastal teoks saava X  kokkutuleku organiseerimisele. Ühe võimalusena oleme arutanud selle läbiviimist Põltsamaa Ametikoolis ja loodame direktor Viive Kibena positiivsele suhtumisele. Ka meie esimene kokkutulek toimus Jõgevamaal — Pala vallas Kodaveres,” lausus Loniida Bergmann.

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus