Näduvere külaseltsi eestvedaja pakkus peotule viijatele allikavett

 

Peotule teekonnal Jõgevamaal oli viimane peatus Torma vallas Näduvere külas, kus pakuti tule tulemise tseremoonial osalejatele allikavett.

Näduvere külaseltsi juhatuse esimees Ülvi Nool pakkus peotulemeeskonnale ja sündmust vaatama tulnud rahvale Rausi allikast võetud vett.

“Allikavett pakkusime seepärast, et see annab jõudu ja on tervisele kasulik, kuid ka allika kultuuriloolist tähendust arvestades. 2011. aastal peetud I Eesti naiste tantsupeol oli kesksel kohal legend kolmest naisest, kes Siniallikal nõidumas käisid. Tuntud ooperilaulja Margarita Voites on aga öelnud, et kuulajate sõnul tekitab tema laulmine sellise rahuliku tunde, nagu istuks allika ääres,” lausus külaelu eestvedaja. Veel kostitas Nool tseremooniale kogunenuid rääbisevõileibadega. “Enne tule jõudmist Ida-Virumaale on ka Peipsi kala pakkumisel sümboolne tähendus, sest kalapüük on oluline tegevusala  mõlemas maakonnas. Rääbis on küll praegu haruldame kala, kuid hea tahtmise korral on seda võimalik saada. Tule tulemine on sedavõrd erakordne ja pidulik sündmus, et sel puhul tasus rääbise saamise nimel pingutada,” märkis ta.

Mitmed Näduvere küla elanikud ja samuti sinna kogunenud Mustvee kultuuritöötajad ning naiskoori “Meeliko” lauljad ühinesid jalgratastel Ida-Virumale suundva peotule edasiviijate meeskonnaga. “Sellisel päeval on meeleolu ülev,” ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus