Nädalavahetusel tulevad Adaverre Eesti paremad kiiruisutajad

Põltsamaa spordijuhi Väino Treimani võistleb Adaveres ka Danila Ruusu, kes sõitis möödunud nädalavahetusel Soome meistrivõistlustel ajaga 1.34.99. välja Eesti rekordi  välitingimustes.

Olümpiavõitja Ants Antsoni 43 aastat tagasi sõidetud rekordiline tulemus 1.31, 6 jäi 16- aastasel noormehel küll veel ületamata, kuid uuesti üritab ta seda juba sel nädalavahetusel.
Adaverre tuleb ka 13-aastane Eerik Idarand, kes on omaealiste seas favoriidiks ka Soome meistrivõistlustel.

Adaverre on oodata vähemalt viisteist paremat täiskasvanud kiiruisutajat üle Eesti, kuid see arv võib suureneda, sest võistluste vastu on huvi tuntud palju.

Eesti meistrivõistluste start antakse Adavere uisurajal  nii laupäeval kui ka pühapäeval kell 12. Pühapäeval toimub Adaveres ka traditsiooniline uisuvõistlus “Kuldne 1500”, kuhu on oodatud kõik uisusõbrad. Võistlus algab paralleelselt Eesti meistrivõistlustega kell 12, lastevõistlusega alustatakse tund hiljem.

Uisuvõistlusele on oodatud ka päris väikesed spordihuvilised, kes võistlevad kuni 6-aastaste võistlusklassis. Noorimate uisusõprade võistlusdistants on 250 meetrit pikk.
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus