Nädalavahetusel toimub suur vaktsineerimine Jõgeva haiglas

Sel reedel, laupäeval ja pühapäeval vaktsineeritakse üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud riskirühma kuuluvaid inimesi. Vaktsineerimisi teevad 27 perearstikeskust, 15 haiglat ning seitse eratervishoiuteenuse osutajat.
Jõgevamaalt osaleb projektis Jõgeva haigla, kus vaktsiini saajaid oodatakse laupäeval ja pühapäeval. Vaktsiiniks on
AstraZeneca.
„Vaktsineerimisaja broneerimise võimalus on digiregistratuuris, kuid kui inimesel see võimalus puudub, siis saab helistada haigla registratuuri numbrile,“ kinnitas SA Jõgeva haigla ravijuht Vilve Vend. „Inimesed on olnud üsna aktiivsed ning laupäevasele päevale on broneeritud juba üle poolte aegadest. Soovitus oleks kindlasti ennast vaktsineerida lasta. Tahaks aga üle rõhutada, et riiklikult on kokku lepitud, et kui esimene vaktsiin teha meie juures, siis teise doosi saamiseks peab samuti Jõgeva haiglasse tulema.“
SA Põltsamaa Tervis juhatuse esimees Merle Mölder ütles, et nende piirkonnas on enamus praegu vaktsineerimisele kuuluvatest inimestest oma vaktsiinid kätte saanud ja seetõttu selles projektis ei osaleta. Haigekassaga nõu pidades võeti vastu otsus, et teistest piirkondadest ei ole mõistlik inimesi kohale kutsuda. Küll aga võib järgmisest nädalast SA Põltsamaa Tervis registratuuri numbril 775 1248 ühendust võtta ja informatsiooni küsida ning ennast kirja panna. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee. Kellel digiregistratuuris toimetada ei õnnestu, saab ühendust Jõgeva haiglaga numbril 776 6220.
ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus