Nädalavahetusel täidab Tartu lehesaju muusika

Reedest pühapäevani toimub Tartus 10. autorilaulu festival „Lehesaju muusika“.


Algselt oli festivali nimi Vene autorilaulu festival. Osalevad muusikud paljudest riikidest, sageli on nad küll vene päritolu, kuid laul kõlab siiski juba traditsiooniliselt paljudes keeltes. Vene keele kõrval on esindatud näiteks inglise, eesti, armeenia, saksa ja slaavi keeled.

Tegemist on integreeritud muusika- ja kunstifestivaliga, sest autorilaul on aastate vältel meelitanud Tartusse ka arvukalt kunstnike. Seekordne festival saab alguse reedel kell 16 Eesti rahva muuseumis Lehesaju Muusika kunstikollektsiooni näituse avamisega. Esimene kontsert „Võtame vastu õnnitlusi – me saame 10“ toimub ERM-is Jakob Hurda saalis kell 18.45.

Laupäeval Elleri muusikakooli Tubina saalis algab kontsert kell 16 ja pühapäeval kell 14. Esinejaid tuleb kokku peaaegu üle terve maailma: Eestist, Venemaalt, Lätist, Valgevenest, Ukrainast, Saksamaalt, Šveitsist, Soomest aga ka Austraaliast, Iisraelist kui USA-st. Kaugemad külalised on Tatjana Melamed Chicagost ja Lana Džandžgava ning Mihail Frolov Austraaliast. Eesti muusikutest teevad kaasa Johansonid, Silver Sepp ning Marion ja Priit Strandberg.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus