Nädalavahetusel on Virtus tantsu täis

Alates eilsest kogunes spordihoonesse Virtus rahvusvaheline tänavatantsuseltskond. Täna ja hommegi saavad kõik huvilised Jõgeva spordihoones rahvusvahelistele tantsupäevadele kaasa elada ja ka ise tantsida.

 

Tantsupäevade korraldaja on tantsustuudio JJ-Street Company. Selle asutaja ja  liider Joel Juht otsustas tantsufestivali korraldada just Jõgeval, et ka väiksemates Eestimaa paikades tänavatantsu kultuuri  tutvustada ning siinseid noori tantsupalavikku nakatada. Tegemist on väga maineka sündmusega, sest kohale tulnud tegijad on üle maailma tuntud. Teiste hulgas on Jõgeval ka Michael Jacksoni muusikavideo “Thriller” üks koreograafe ning tantsuoskusi näitab ka modellisaate “America’s Next Top Model” kohtunik Benny Ninja, kes demonstreerib ja õpetab tantsustiili nimega vogue.

Lisaks eelmainitutele on kohal ka parimad tantsijad Soomest ning külalised Venemaalt. Loomulikult on esindatud ka Eesti tänavatantsuparemik. Ka Jõgeva JJ-Street Dance Company tantsutrupi liikmed löövad kodulinnas suursündmusel kaasa. Joel Juht kinnitas, et on Jõgeva pundiga äärmiselt rahul. “Jõgeva JJ-Street tantsijad on Koolitantsu festivalil edukad olnud ning neil läks väga hästi ka selle aasta festivalil,” ütles Juht.

Kui eilne päev oli mõeldud tantsupäevadel osalejatele, siis alates tänasest saavad kõik huvilised tulla Virtusesse vaatama, mida tänavatants endast kujutab, ja ise kaasa lüüa.

Nimelt viiakse läbi X-box tantsuvõistlus, mis, nagu nimigi ütleb, on seotud mängukonsooliga X-box. Ekraanil näidatakse ette tantsuliigutus, mida mängija võimalikult hästi jäljendama peab. Eelnevalt on muidugi võimalik jälgida, kuidas liiguvad professionaalsed tänavatantsijad, ning nendelt nippe õppida.

Tantsulahingud poole ööni

Täna kella kolmest algab choice battle ehk eesti keelde tõlgituna valiklahing, kus parim tantsija või tantsutrupp valib endale ise vastase. Areenil tantsivad vastased vaheldumisi, püüdes iga kord oma vastasest paremaid ja atraktiivsemaid trikke kasutada. Joel Juht kinnitas, et choice battle’it on põnev jälgida. Saab vaadata, kas vastaseks valitakse nimelt nõrgem võistkond või tehakse asi  endale huvitavaks ning valitakse osavam vastane.

Tänavatantsu kultuur on Eestis õige hoo sisse saanud alles viimase kümne aasta jooksul ning  seda suures osas tänu Joel Juhti lobitööle. Mees ise kinnitab, et tants on lisaks meelelahutusele ka teraapiavahend ning ka hea tahtmise korral ka elatusallikas. “Eks vanemate inimestele võib tunduda, et tantsule nii palju aega pühendada on aja raiskamine, kuid see on müüt,” kinnitas tantsuekspert Juht, kes on ise elavaks näiteks, et ka tantsuga võib n-ö jalad alla saada ning selle endale elatusallikaks valida. Loomulikult nõuab see palju aega ja pühendumist ning Juht rõhutas, et viisteist aastat tegeles ta tantsimisega tasuta.

Eestis on maailmatasemel tänavatantsijad

Veel rääkis Juht, et talle ei meeldi, kui lapsevanemad ähvardavad oma võsukesed õppeedukuse langemise pärast tantsutrennist ära võtta. “Lapsele tantsutrenni keelamine ei hakka tema õppeedukust parandama, targem on, kui ta treenimist jätkab, vanematel tuleks hoopis lapse tegemistele rohkem tähelepanu pöörata,” sõnas noorsootöötaja kõrgharidusega Joel Juht.

Nüüdsest, mil Eesti tänavatantsu kultuur on jõudnud maailmatasemele, on tantsijatel võimalik oma oskusi proovile panna ka rahvusvahelistel suurvõistlustel. Lisaks täna ja homme Jõgeval peetavatele tantsupäevadele viib JJ-Street Dance Company igal aastal läbi ka Baltikumi suurimat tänavatantsufestivali “Baltic Session“. Tantsukompaniiga  käiakse esinemas ka välismaal. “Lähiajal on meil plaanis minna esindusliikmetega Tokyosse,” lisas Joel Juht. 

Rahvusvaheliste tantsupäevade ajakava

Laupäev

10.00-11.30 vogue, (Benny Ninja)

11.30-13.00 hip-hop (Bobby, Elite Force Crew)

14.00-15.00 break

15.00-02-00 Choice Battle Day 

Pühapäev

10.00-11.30 hip-hop (Bobby, Elite Force Crew)
11.30-13.00 vogue (Benny Ninja)

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus