Nädalavahetusel on Jõgevale oodata ligi 1000 tantsijat

Laupäeval ja pühapäeval Jõgeval spordikeskuses Virtus toimuv Cestants Jõgeva Dance Star toob kohale tantsijad üle Eesti. Võistlustulle astub 963 suurt ja väikest osalejat.


Viimased pool aastat agaralt ettevalmistusi teinud tantsukooli Cestants direktori Kristel Saare sõnul eriti arvukat osavõttu ei oodatud. „Alustavatel võistlustel ei ole tavaliselt palju osalejaid. Valmisolek oli olemas, aga et nii palju tulla võib, me arvata ei osanud,“ nentis ta.

Idee Jõgevale võistlus tuua tuli Saare sõnul sellest, et muidu käivad tantsijad alati kodumaakonnast kaugemal. „Viimati võistlesime Leedus, oleme käinud ka Lätis, Tallinnas ja Pärnus. Kuna meil on tantsukoolis palju tantsijaid, tahtsime, et nad saaksid mugavalt kodulinnas võistelda. Tahtsime ka teistele tutvustada külmapealinna Jõgevat.“

Esindatud on kõik suuremad tantsukoolid üle Eesti. „Kohal on Shaté tantsukool, mis on Eesti üks suuremaid, samuti tantsuteater Polly ja JJ-street. Tase on seega arvestatav,“ ütles Saar.

Võistlustel on esindatud seitse tantsustiili ning võistlejaid on lasteaialastest täiskasvanuteni. „Minitähekesed on nooremad kui seitsmeaastased ning kategoorias Dance for life astuvad üles täiskasvanud hobitantsijad, kus võib olla igas vanuses võistlejaid,“ selgitas Saar.

Kõiki võistlejaid hindab viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad oma ala spetsialistid. Kohtunikena annavad punkte MyFitnessi Eesti, Läti ja Leedu spordiklubiketi peatreener Eva Ottas, Jõgeval treeninguid andev endine võistlustantsija Kaisa Edenberg, Tartu tantsustuudio DanceAct treener Juri Krasnov, rühmvõimlemises kõrgeid kohti saavutanud Elina Gorelašvili ja Tartus Tähtvere tantsukeskuses treenerina töötav Marit Männiste.

„Välja on toodud kategooriad, mida kohtunikud hindavad. Hinnatakse seda, kuidas tantsija välja näeb, milliseid riideid, soengut ja meiki kannab ning kas see on eakohane ja kavaga sobiv. Lisaks kompositsiooni, tehnikat ja koreograafiat,“ loetles tantsuvõistluse korraldaja.

Pealtvaatajad on Virtusesse oodatud mõlemal päeval. Laupäeval avatakse võistlused 9.45 ning pühapäeval astuvad lapsed võistlustulle kell 10. Pilet maksab seitse eurot ning ostetud piletiga võib võistlust külastada mõlemal päeval.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus