Nädalavahetusel laulavad vene bardid Tartus Tubina saalis omi laule

Reedel alustab Tartus 8. rahvusvaheline autorilaulufestival Lehesaju Muusika aukülalistekontserdiga. Selle aasta aukülalisteks on kirjastaja, poeet, autor-esineja Aleksei Zakharenkov Peterburist ja kunstnik, poeet, autor-esineja Andrei Anpilov Moskvast.


Lehesaju Muusika – kolmepäevane rahvusvaheline autorilaulu festival – toimub oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel reedest pühapäevani.

Laulavad ja pidutsevad vene keeles

Kokku tulevad enamasti vene keeles luuletavad ja laulvad autorid. Nii lauljaid kui kuulajaid on paljudest riikidest üle kogu maailma. Nende hulgas on ka paljude rahvuste esindajaid: venelasi, valgevenelasi, ukrainlasi, juute ja paljusid teisi. Neid ühendab see, et nad “laualavad ja pidutsevad vene keeles”, nagu kunagi üks kokkutulnutest seltskonda iseloomustas. Seekord tulevad muusikud kokku üheksast riigist.

Muusika iseenesest on selline mis kindlasti põhineb rohkem poeesial.

Sügis loob festivalile vastava meeleolu

Aeg, millal festival toimub on selle alustaja, Ljudmila Mesropjani, lemmikaastaaeg, siis on tema arvates Tartu kõige kenam: “Eestis on maad võtnud soojad sügisvärvid ning lehesadu on juba alanud. Päike piilub veel pilvede vahelt ja annab lausa suvist sooja ning taevas on vaheldumisi kord eresinine, kord ähvardavalt hall. Igatahes, hiilgab linn sel ajal täies ilus ning see loob festivalile alati sobiva meeleolu.”

Reedesele aukülaliste kontserdile järgnevad festivalikontserdid laupäeval ja pühapäeval. Teisel päeval festivali ametlik avamine ja pühapäeval, festivali kolmandal päeval, lõputseremoonia. Festivalil paeauhinnaks – publikuauhinnaks – on alati olnud mõne tuntud kunstniku töö. Seekord on kunstnikuks edukas ja andekas post-cubofuturist Vassily Krtokov.

Festivali korraldab MTÜ Mellnovfest.

VIII lehesaju Muusika festivalil astuvad üles

Aleksei Zakharenkov/Peterburi

Andrei Anpilov/Moskva

Jevgeni Serzin ja Не’мойФронт/Peterburi

Asja Zlakazova/Moskva

Aleksandr Kalistratov/Moskva

Konstantin Soldatov/Moskva

Mihhail Jarovoi/ Melburne

Oleksandr Voroh/Kiiev

ДефектыРечи ‒ Juri Jelski, Maria Bulat, Viktor Nazarov ja Tatjana Golubtšik/Peterburi

Boris Landzberg/Nürnberg

Jelena Rautšik/Tallinn

AljošaVolõntšik/Hamburg

Leonyd Novikov/NewYork

Marion& Priit Strandberg/Tartu

Ansambel PsychonautSociety/Tartu

Duett 24h ‒ Sergei Nemo ja Irina Kritt/Tallinn

Marta Arula/Tartu

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus