Nädalavahetusel kohtuvad Endla looduskaitsealal seeneteadlased

Endla looduskaitseala spetsialisti Kai Kimmeli sõnul jagunevad seeneteadlased- ja huvilised mööda looduskaitseala laiali. Laupäeval otsitakse seeni Endla looduskaitseala lääneosast, pühapäeval aga idaosast.

Kimmel ütles, et seenelaagri põhiliseks eesmärgiks on teada saada, millised seened looduskaitsealal kasvavad. Uuritakse erinevaid elustikugruppe looduskaitsealal ja just seal kasvavate seente kohta on seni üsna vähe andmeid.

Kevadisele laagrile tuleb sügisel järg, sest siis asustavad looduskaitseala teised seeneliigid.

28. mail ootab aga looduskaitseala kõiki huvilisi lahtiste uste päevale. Kogunetakse Endla looduskaitseala keskuse juurde Jõgeva vallas Toomal.

Kai Kimmeli sõnul saavad loodushuvilised käia matkarajal, vaadata ekspositsiooni, samuti tehakse ilusa ilmaga järve ääres lõket ja saab võrkpalli mängida. Sellel päeval on võimalik saada rabaretkeks ka teejuht. Selleks oleks soovitav oma tulekust eelnevalt teada anda telefonil 776 3375, eriti sel juhul, kui matkale tahetakse minna suurema grupiga.

Mai alguses paigaldati Endla looduskaitseala territooriumile 13 suurt ilmastikukindlat infotahvlit, mis aitavad inimestel ka omal käel ringi liikudes paremini orienteeruda.

Eelmisel aastal valminud kapitaalsed puidust alused asuvad matkaradade alg- ja lõpp-punktides ning huvitavamates kohtades. Külastajad saavad üldist infot kaitseala kohta ja teavet taimedest, lindudest ja loomadest keda võib lähiümbruses kohata.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus