Nädalavahetusel käis endale kuuske otsimas pea poolsada inimest

Nädalavahetusel käis RMK Tartu-Jõgeva puhkeala Koseveski looduskeskuse juhataja Elle Mäeranna kinnitusel Saare teabepunkti vahendusel metsas kuuske otsimas pea 50 inimest.

Enim külastajaid oli Mäeranna sõnul laupäeval, kui kuuske soovis 25 inimest. Ka pühapäeval oli külastajaid kahekümne ringis.

Juhendatud kuuseretked riigimetsa algasid RMK Saare teabepunktist, kus huvilistele pakuti teed ja piparkooke ning näidati kuusepuu kohta tehtud filmi.

Metsas läks kuuse otsimine üldiselt kiiresti, kõige kauem valiti jõulupuud pool tundi. “Kõik olenes sellest, kui nõudlik kuusesoovija oli,” tõdes Elle Mäerand, kelle sõnul olid hästi vahvad kuuseretkele tulnud noored isad koos väikeste lastega. “Üks laps saagis poole ja teine teise poole kuusest,” rääkis ta.

Alla 1, 2 ja 3 meetri kõrgustel puudel on erinev hind ning ühe kuuse eest tuleb maksta 50 – 200 krooni.


RMK ei paku looduskeskuste juures raiutud kuuski, seega peab retkele minejal  saag  endal kaasas olema. Samuti ei ole kuuse äraviimiseks pakkuda sõidukit, see peab tulijal endal olema.

Jõulupuudeks valitakse need kuused, mis kasvavad kraavipervedel, metsasihtidel ja elektriliinide all, sest neid ei saa lasta suureks kasvada.

Korraldajad rõhutavad, et retkelised peaksid riietuma ilmale vastavalt ning varuma aega. Kuuseretk koos tutvustava programmi ja metsakülastusega kestab umbes kaks tundi.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus