Nädalaga registreerus töötuks 32 inimest

Eelmisel nädalal registreeris maakonnas end töötukassas töötuna arvele 32 inimest, uuele tööle siirdus kuus. Töötuse määraks on Jõgevamaal seega 5,4 protsenti. Koondamistest läinud nädalal teada ei antud. On põhjust veidigi rõõmu tunda, sest praegu ootab uusi inimesi lausa 239 töökohta.


„Põltsamaa Felix (Orkla Eesti AS) otsib 140 hooajatöölist. Lisaks Orkla pakkumisele otsitakse masinate juhte ja põllumajandusfirmad vajavad hooajatöölisi,“ andis ülevaate töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste.
Kriisiolukorras kaitsevahendeid tootma hakanud Softcom otsib endiselt õmblejaid, seega saavad nobenäpud kandideerida ka sinna.
„Hooldekodud on valmis, et juhul, kui viirus peaks hooldekodusse jõudma, palgatakse asendustöötajad. On neidki, kes läinud kiirele veebipõhisele hooldaja väljaõppele ja valmis vajaduse korral tööle asuma,“ nentis Võsaste.
Eilsest on mõni ettevõte tasapisi ukse avanud, muidugi kindlalt reeglitest kinni pidades. „Tööandjatelt on tulnud signaale, et mõned toitlustuskohad hakkavad uksi lahti tegema. Kui võimalus avaneb, tahetakse ettevõte uuesti toimima saada,“ ütles Võsaste, lisades, et kindlasti on see paljudele abiks ja päästetakse nii mõnigi töökoht.
„Isegi kui edaspidi pole võimalik kõigile tööd pakkuda, saab vähemalt osagi alles jätta ja sellest on suur abi.“
Praegu on veel palju ebaselget ning olukord muutub päevadega. Samas on tööandjad tänulikud, et riigi abi ja töötukassa töötasuhüvitis võimaldavad rasked kuud üle elada.
„Hirm kaasneb sellega, et kui olukord pikemaks venib, mis siis saab. Lootus on, et mai lõpuga saab niipalju kui võimalik tavalise elu taastada ja ettevõtted töösse. Aga kui olukord venib ja riigi abi tagant ära kaob, on mure suur,“ ütles Võsaste.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus