Nädalaga lisandus Jõgevamaal kümme töötut

Läinud nädalal registreeris end Jõgevamaal töötuks 10 inimest. Kui üle-eelmisel nädalal oli maakonnas töötuid 597, siis eelmisel nädalal 607, kaks inimest siirdusid uuele tööle. Võrreldes ülejäänud Eestiga kasvab Jõgevamaa töötute arv tasapisi: võrreldes 12. märtsiga on töötus maakonnas kasvanud 15,2 protsenti. Näiteks Raplamaal on see 26 protsenti, Tallinnas ja Harjumaal 29 protsenti.


„Kaks ettevõtet on koondamisest teada andnud, mais on teatatud 36 inimese koondamisest. Kõige suurem koondamine on puidusektoris,“ ütles töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste, lisades, et praegu püüavad paljud tööandjad veel ise hakkama saada. „Oodatakse eriolukorra lõppu ja proovitakse olemasolevate jõududega edasi minna,“ sõnas Võsaste.
Olgugi et Jõgevamaa kõver liigub rahulikult üles, võib see tipu saavutada alles suve lõpus. „Praegu on tulnud ehitussektorist tööde äraütlemisi. Kui eriolukord lõpeb ja mõnda aega taastutakse, siis selgub, kes jääb ja kes peab koondama või tegevuse lõpetama. Jõgevamaal suuri toitlustus- ja turismiasutusi ei ole, väiksemad turismitalud üritavad siiski tegutseda niipalju kui võimalik,“ ütles Liina Võsaste.
Ka eelmisel nädalal avatud töötasuhüvitise taotluste vastu tuntakse maakonnas suurt huvi. „Paljud ettevõtjad on öelnud, et märtsikuu eest taotlust ei küsita, pigem aprilli ja mai eest,“ nentis Võsaste.
Töötukassa ning Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskus on selleks sügiseks Põltsamaal planeerinud ka töömessi, kus tööotsijad ja -pakkujad omavahel kokku viiakse.
Seni võib pilku peal hoida töötukassa pakkumistel ja tööampsudel. Kes soovib raskes olukorras abiks olla, võib kandideerida Softcomi kaitsevahendite õmblejaks. Ka palju pihta saanud põllumajandussektor otsib usinaid abikäsi.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus