Nädalaga 41 kulupõlemist

Põletajate kontrolli alt oli kulutuli väljunud ulatuslikumalt Kükita ja Reastvere külas, kus kustutati veega ja materdades 30 hektaril leegitsevat kulu. Ranna külas põles kulu ja roostik kümnel hektaril, läheduses olnud elumaja ja kõrvalhooned päästeti.

Ka Maarjas põles kümme hektarit kulu, alajaama, mobiiltelefoni masti ja kolme hoone põlengu suutsid Palamuse ja Tabivere pritsimehed ära hoida. Vägari külas süttis 6 ha kulu põletamise tagajärjel 12 ruutmeetri suuruse pumbajaama katus, Kõdukülas aga vana küün. Lustiveres väljus kulu põletamine kontrolli alt nii esmaspäeval kui ka reedel. Põltsamaa komando päästis tule leviku hoonetele ja kustutas neljal hektaril põlevat kulu ja umbes 30 cm kõrguseks kasvanud kuusenoorendikku.

Jõgevamaal on olnud kahe nädalaga juba 53 sellist kulu ja roostiku põlemist, kus on vajatud elukutseliste kustutajate abi. Tuletõrjujad-päästjad töötavad palehigis ja kiirustavad ühelt põlengult teise.Titihti on mitu tulekahju aga ühel ajal ja selge see, et korraga mitmele poole ei jõua.

ARDI KIVIMETS

 

blog comments powered by Disqus