Nädal maakonnas

 

Jõgeva linn

 

Laupäeval, 5. juulil  Tallinnas toimuval laulu- ja tantsupeo rongkäigul osaleb Jõgeva linna delegatsioon. Jõgeva kultuurikeskuses on viimast nädalat Robert Suvi maalinäitus. 1. juulist 3. augustini saab kultuurikeskuses vaadata Eesti ajaloomuuseumi näitust “Meie inimesed”. Jõgeva linnaraamatukogu on 30. juunist 28. juulini kollektiivpuhkusel. Ajalehti saab sel ajal  lugeda Jõgeva kultuurikeskuses ja AIP arvutit kasutada Jõgeva linnavalitsuses. Betti Alveri muuseumis saab 2. juulini vaadata Ülle Ottokari ja Andra Kirna ühisnäitust “Portrafity”.  18. – 31. juulini on muuseumis  kollektiivpuhkus. SA Jõgeva Sport korraldab reedel, 4. juulil algusega kell 16.00 linna staadionil Ülo Kaha 10. mälestusvõistlused.

Mustvee linn

 

Laupäeval, 5. juulil peetakse kultuurikeskuse pargis rahvapidu – jaanipäeva vana kalendri järgi. Kell 18 näidatakse dokumentaalfilme “Need, kes on kõrval” ja “Peipsimaa ikoonid”. Kell 20 algab isetegevuslaste kontsert, millele järgnevad rahvamängud ja tants.

 

 Palamuse vald

 

Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi klassiruumis on vaid ühel päeval, 4. juulil kella 12.00-17.00 avatud akvarelli ekspressnäitus, mis annab ülevaate rahvusvahelises kunstilaagris “Luua 2014” valminud töödest. Näitusel on võimalik tutvuda Eesti, Leedu ja Venemaa kunstnike loominguga. Lisaks avaneb võimalus tutvuda ka tööde autoritega. Kihelkonnakoolimuuseumi ärklisaalis on 31. juulini avatud akvarelligalerii  Kala näitusmüük “Paber, värvid ja vesi”.

Puurmani vald

 

Teisipäeval, 1. juulil sõidavad Puurmani valla lapsed osalema
Kamaris toimuvas politseilaagris, mis lõpeb  3. juulil. Laupäeval, 5. juulil osalevad Tallinnas laulu- ja tantsupeo rongkäigus  </span>ka Puurmani vallavanem ja volikogu esimees.

 

Põltsamaa linn

 

Põltsamaa ühisgümnaasiumi rahvatantsijad ja koorilauljad osalevad 4.- 6. juulini Tallinnas toimuval laulu- ja tantsupeol.

Põltsamaa vald

Adavere raamatukogus on üleval näitus  Mõisad ja lossid”.Väljapanek tutvustab  mõisa- ja lossiraamatuid. Lustivere raamatukogu üks väljapanek on pühendatud Ilmar Tomuski 50. sünnipäevale, teine kannab pealkirja   Mööda Jõgevamaad (olnust olevasse)” ja seal on väljas Jõgevamaad tutvustav kirjandus. Esku raamatkogu on juulikuus avatud esmaspäeviti kella 9-16.

blog comments powered by Disqus