Nädal maakonnas

Jõgeva linn
Laupäeval, 6. augustil
on segarahvatantsurühm Kaaratsim esinemas Remniku puhkekeskuses Suvi.

Jõgeva vald
5.
ja 6. augustil korraldab Vaimastvere Avatud Noortekeskus Tooma järve ääres looduslaagri, kus valitakse ka Ellujääja. Laupäeval, 6. augustil algusega kell 12 korraldab Kassinurme külaselts külapäeva. Tehakse sporti, aetakse juttu ja tantsitakse.

Maavalitsus
Kolmapäeval, 3. augustil
külastab Jõgevamaad sotsiaalminister Jaak Aab. Kell 9 on kohtumine Põltsamaa linnavalitsuses. Järgneb sõit Võisiku hooldekodusse, Siimusti lastekodusse Metsatareke, Jõgeva haiglasse ja Mustveesse.

Pala vald
Reedel, 5. augustil kell 19
korraldab Raatvere Küla Seltsing Ranna rahvamajas pillimeeste peo.

Palamuse vald
Laupäeval, 6. augustil
korraldab Palamuse Naisselts seoses käsitööpäevaga ekskursiooni Palmsesse, Sagadisse ja Rakverre. 6. ja 7. augustil peetakse Kaarepere külapäevi. Laupäeval, 6. augustil kell 11 algab spordipäev igale eale. Pühapäeval, 7. augustil kell 10 on eakate kaareperelaste vastuvõtt rahvamajas. Kell 12 algab külalaat lasteaia õuel. Kell 15 on naisekandmise võistlus. 5. – 10. augustini korraldatakse Palamuse laste suvine spordilaager.

Põltsamaa linn
1. – 3. augustini
on Põltsamaa kunstikoolis kunstipäevad lastele. Täna kell 19.30 on Põltsamaa staadionil piirkonna meistrivõistlused jalgpallis. Kohtuvad Tervis ja Pajusi. Neljapäeval, 4. augustil kell 19 on EELK Põltsamaa kirikus Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali kontsert. Esinevad Martina Doehring Lübeckist (sopran) ja Aivars Kaleijs Lätist (orel). Reedel, 5. augustil kell 20 on lossihoovis Vana Baskini Teatri etendus “Viimane sent”. Laupäeval, 6. augustil kell 16 peetakse Põltsamaa lauluväljakul piirkonna memme-taadi suvepidu. Pühapäeval, 7. augustil kell 11 on EELK Põltsamaa kirikus kuldleeripüha jumalateenistus. Kell 15 on kultuurikeskuses OMA tsirkuse laagri etendus. 7. – 12. augustini on XI keelpillimängijate ja II kitarristide suvekool.

Põltsamaa vald
Laupäeval, 6. augustil kell 12
algab II Pudivere külapäev.

Saare vald
Reedel, 5. augustil kell 16
korraldab Kalevipoja Koda Saarel Kalevipoja päeva ja Vooremaa päeva. Kavas on Kalevipoja mõõtu rammukatsumine, muinastulede öö, avatud on õpitoad, Sortsi kõrts ja Kalevipoja varakamber. Peetakse simmanit koos ansambliga Seelikukütid.

Tabivere vald
5.
ja 6. augustil on Tabiveres omavalitsusjuhtide spordipäevad. Laupäeval, 6. augustil kell 20 peetakse Otslava Külakojas öölaulu- ja tantsupidu. Avatakse külakiik, oodata on üllatusesinejaid. Tantsuks mängib Toivo Ivask ja ansambel VTK. Reedel, 5. augustil algab Särje talus VI kitarrilaager. 6. ja 7. augustil osaleb Tabivere lastekapell Otepääl III üleriigilisel koolinoorte rahvamuusikafestivalil Karupoja Trall.

Torma vald
Laupäeval, 6. augustil
peetakse Tormas Torma Puhkpilliorkestrite festivali ToPoF 2005. Kell 14.30 on mälestushetked Adam Jakobsoni kalmul. Kell 15 on kavas kirikukontsert, milles esinevad Voldemar Kuslap ja Priit Volmer. Kell 16 minnakse rongkäigus Vaiatu poe eest Vaiatu parki ning algab kontsert, milles astuvad üles puhkpilliorkestrid ja Torma valla isetegevuslased. Kavas on traditsiooniline suitsuseapõrsa küpsetamine, lastele batuut, ratsutamine, paadisõit. Tantsuks mängib ansambel Popsid. Päeva juht on Tarmo Leinatamm.

blog comments powered by Disqus