Nädal aega elektrivooluta?

Kuidas jääda ellu, kui kodus pole nädal aega elektrivoolu? Aga just niisugune väljavaade terendab inimestele, kes kusagil kaugel n-ö elektriliini otsas peavad parandajaid ootama. Sest kõigepealt tehakse korda need liinid, mille taga rohkem tarbijaid. Ja nii nihkubki järjekord tõenäoliselt nädalapikkuseks…Tuletame meelde, et  2005. aasta jaanuaritormi ajal oli meil kodusid, kuhu elektrivool jõudis tagasi alles kümne päeva pärast.

Tänapäeva inimesed ei saa aru, kas üldse ongi võimalik ilma elektrivooluta nii kaua vastu pidada. On ikka! Ainult et väga palju kraami jõuab vahepeal päris põhjalikult nässu minna, alustades toidust. Suvel sügavkülma varutud marjad tuleb kõik kiiresti ära tarvitada või moosiks keeta…

Loomulikult ei saa vett tuppa, kui pump tööle ei hakka. Aga kellel veel  majapidamises salvkaev, millele esivanemate kombel ämbriga ligi pääseb, tuleb kuidagi toime.   

Mitme olmeprobleemi puhul saavad aidata sugulased, sõbrad ja lihtsalt tuttavad. Ärge jätke oma elektrivooluta lähedasi hätta, helistage neile ja küsige, ehk ongi teie tuge hädasti tarvis! 

31. oktoober 2013

blog comments powered by Disqus