Nad tulevad jälle

Taas on käes juulikuu lõpp ja selle juurde kuulub juba iseenesestmõistetavalt Jõgevatreff. Alates kolmapäeva õhtust kasvas meie maakonna teedel ringi liikuvad mootorrataste hulk silmaga nähtavalt. Nagu ikka, tuldi kaugemalt kohale varakult.
Eile avati Kuremaal motopäevade laagriväravad ning sel nädalavahetusel vallutavad motomehed ja -naised mitte ainult Kuremaa, vaid tegelikult kogu maakonna.
Tegemist on juba 31. korda toimuva märgilise sündmusega, mis Jõgevat ja selle ümbrust hullutab. Võib igasugu liialduseta öelda, et Jõgevatreff on ilma otsimata üks maakonna maine sümboleid, mille järgi Jõgevat teatakse. Nagu Jõgeva kollane või külmalinn Jõgeva. Tõestades veelkord, et suured ja püsivad asjad sünnivad vahel meile märkamatult, justkui iseenesest.
Vaevalt nende sündimise hetkel oskas siis keegi arvata, et ka kolmekümne ja enamagi aasta pärast see sündmus sama värskena püsib kui oma sünnihetkel. Ent aeg ja inimesed muudavad seda ainult tugevamaks ja paremaks. Peaasi, kui keegi kätt vahele ei pane ja head asja kolikambrisse ei saada.
Jõgevatreff on nende aastatega arenenud ja käinud ajaga kaasas. Loomulikult ka noorenenud, sest käiakse juba n-ö teist põlvkonda. Kõik see kokku on muutnud trefi justkui elu loomulikuks osaks. Mida teatakse ja tuntakse, kuid ometi oodatakse igal aastal uuesti nagu esmakordset elamust. Ja nii see kordub aastast aastasse.
Juulikuu viimasel nädalavahetusel tulevad nad jälle.

blog comments powered by Disqus