Müüslerisse tuleb kilplaste teemapark

Varasemal kahel aastal on toimunud Müüsleris maailmameistrivõistlused kepphobustel ratsutamises, tänavu võistlevad Baltimaade parimad. Võistlused toimuvad mitmes erinevas kategoorias. Eraldi peetakse ka laste ja täiskasvanute arvestust. ?On nii, et täiskasvanud naudivad ettevõtmist rohkem kui lapsed,? rääkis ürituse eestvedaja Helena Siiroja.

Võistluspäev algab kell 16.30 iludusvõistlusega ?Kõige ilusam hobusenägu?. ?Ootame, et inimesed teeksid omale ise hobuse, kaunistaksid selle ning räägiksid selle juurde ka kepphobuse sünniloo,? sõnas Siiroja.

Seejärel hakkavad kepphobustel võistlused. Võistlustel on lubatud ainult kappamine, jooksmine on keelatud. “Võistlushobused on korraldajate poolt,? sõnas Helena Siiroja. Võistlusaladeks on üksikratsutamine, vigur-paarisratsutamine, troika ja ?kaks sammu edasi-kolm sammu tagasi?.

Müüslerisse rajatakse praegu kilplaste teemaparki. Laupäeval avatakse Nõukoda, mis on kilplaste peamaja. ?Tänavu oleme rajanud Euroopa Liidu ja Kareda vallavalitsuse toel Nõukoja, mänguväljaku, teed- rajad ja parkla,? rääkis Helena Siiroja.

Kogu päeva on avatud Saare hobusetallis vigursaetud puuskulptuuride näitus ja väljapanekud kilplastest.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus