Muusikapäevadel võistleb 59 ansamblit

Jõgeva Gümnaasiumis elatakse sel nädalal Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade lainel. Tänasega lõpeb koolisisene muusikanädal, homme kell 13 avatakse kooli aulas XIII üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite konkurss.

Konkursil osaleb 59 ansamblit kogu Eestist. IV-V klasside ansamblite kontsert algab homme kell 14, VI-VII klasside ansamblite kontsert homme kell 17 ja VIII-IX klasside ansamblite kontsert ülehomme kell 10. Nagu ikka, on kõige enam gümnaasiumiastme ansambleid (27). Nende kontserdid algavad ülehomme kell 12 ja kell 15.

Jõgevamaa on seekord esindatud kolme ansambliga: Jõgeva Gümnaasiumi segaansambel (juhendaja Riina Lind) ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi poisteansambel astuvad üles IV-V klasside ansamblite hulgas ning Jõgeva Gümnaasiumi meesansambel gümnaasiumiastme ansamblite esimesel kontserdil.

“Kartsin, et osalejate arvus võib tänavu tulla väike tagasilöök: on ju laulupeoaasta ning muusikaõpetajatel, kes on enamasti ka koorijuhid, kulub suur osa ajast suureks peoks valmistumiseks,” ütles Alo Mattiiseni muusikapäevade peakorraldaja, Jõgeva Gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja. “Tegelikult tuleb aga ansambleid niisama palju kui tavaliselt. Ainuüksi saarlasi saabub nii palju, et nende majutamiseks tuleb vaat et terve koolimaja tiib reserveerida. Paljude ansamblitega tuleb kaasa ju ka endisi lauljaid, kes, olgugi tudengi või tööinimese seisusse jõudnud, muusikapäevadelt kõrvale ei taha jääda.”

Ansamblite konkursi zhüriile ehk Suurele Kõrvale annab seekord arupidamispausi Revalia kammermeeskoor, mida juhatab Hirvo Surva. Nende tasuta kontserti, mis algab laupäeval kell 18 gümnaasiumi aulas, on oodatud kuulama kõik muusikahuvilised — nii nagu konkursikontsertegi. Eesti parimad kooliansamblid kuulutatakse välja laupäeva õhtul kell 19.30.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus