Muusikapäeva puhul toimub neli kontserti

Homme tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva. Eestis saab sel puhul teoks ühtekokku 120 tasuta kontserti, neist nelja saab kuulata Jõgevamaal.

Kolmel kontserdil kõlab orelimuusika. Mustvee ja Torma kirikus astuvad üles organist Kristel Aer ja tema viiuldajast tütar Kirke Aer. Mustvee kontsert algab kell 12, Torma kontsert kell 15.

Kristel Aer on armastatud organist ja orelipedagoog. Ta on end täiendanud Helsingis Sibeliuse akadeemias ja Kopenhaageni kuninglikus konservatooriumis. Esinenud on ta paljudes paikades Hollandist Venemaani. Kristel Aer teeb kaastööd ka ajalehele Eesti Kirik ja ajakirjale Muusika ning on redigeerinud Peeter Süda kogutud oreliteoseid.

Jõgeva kiriklas saab homme kell 12.30 nautida organist Violetta-Viktoria Haletskaja musitseerimist, Põltsamaa kultuurikeskuses pakuvad aga algusega kell 15 meeleolukat kava helilooja ja klahvpillimängija Olav Ehala, lauljatar Hanna-Liina Võsa, Põltsamaa muusikakooli saksofonikvintett ja Põltsamaa kultuurikeskuse muusikakollektiivid.

Olav Ehala rikkalikust loomingust teatakse eriti hästi seda osa, mis loodud filmide ja teatrilavastuste tarvis. Paljudest tema lauludest on tehtud uusversioone ning neil on püsiv koht ka meie laulupidude repertuaaris. Ehala muusika muudavad äratuntavaks meloodiarikkus, huvitavad harmooniakäigud, põnev rütmipilt ja mõtestatud tekstid.

Hanna-Liina Võsa sai tuule tiibadesse ETV tütarlastekoorist. Edukas oli ta ka lauluvõistlusel “Kaks takti ette”, kus pälvis publikulemmiku tiitli. Ta on õppinud New Yorgi mainekas Ameerika muusikali- ja draama-akadeemias ja lõpetanud selle muusikaliartisti kvalifikatsiooniga. Säravaid muusikalirolle on ta teinud nii Eesti teatrites ja projektiteatrites kui välismaal. Muusikapäeva kontserdil esitab Hanna-Liina Võsa Olav Ehala laule.

Eestis tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel. 2002. aastast jagatakse sel puhul muusikapreemiaid, üle-eestilist kontserdiprogrammi on korraldatud 2013. aastast. Tegemist on hea tahte projektiga, kuhu muusikud ja kontserdipaigad panustavad vabatahtlikkuse alusel. Ettevõtmisele on leitud ka häid toetajaid. Muusikapäeva eesmärk on juhtida tähelepanu muusika rollile ning olulisusele igapäevaelus, propageerida muusikakultuuri ja tutvustada muusikuid.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus