Muusikaõpetajad tähistasid sügispäevi

 

Neljapäeval ja reedel pidasid 60 muusikaõpetajat Põltsamaal sügispäevi, mille raames räägiti loovusest ja tutvuti piirkonna vaatamisväärsustega. Loomulikult ei puudunud päevadelt muusika, üheskoos lauldi näiteks jazzi.

Muusikaõpetajate sügispäevad on toimunud juba 14 korda. Tegemist on rändüritusega, mis liigub ühest maakonnast teise. Eelmisel aastal kohtuti Tartu maakonnas, nüüd siis Jõgevamaal. Järgmisel aastal peetakse sügispäevi Läänemaal.
Ürituse korraldaja Mare Talve sõnul on sügispäevad olulised, kuna annavad õpetajatele võimaluse üheskoos aega veeta ning kogemusi vahetada. “Kunagi käidi üksteisel koolides külas tunde vaatamas, nüüd seda enam eriti ei tehta,” rääkis Talve. Lisaks eelnimetatud põhjustele on sügispäevad Talve sõnul tähtsad, kuna pakuvad õpetajatele võimalust tutvuda erinevate paikadega Eestimaal. 

Tervitus noortelt

Avapauk kahepäevasele üritusele anti Põltsamaa Kultuurikeskuses, kus õpetajaid tervitasid maakonna noored muusikud. Äärmiselt meeliköitva etenduse andis Põltsamaa muusikakooli sümfoniettorkester, tormilise aplausi pälvisid noored lauljad, kes esindavad käesoleval aastal Jõgevamaad ETV võistlussaates Laulukarusell.

Kohe pärast päevade avakontserti rääkis Ene Kulasalu Avatud Meele Instituudist õpetajatele loovusest. Kulasalu tutvustas võimalusi, kuidas loovust soodustada ning hoiatas käitumisviiside eest, mis loovat mõtlemist pidurdavad. Näiteks pärsib loovust väär kehakeel, rääkimata absoluutsetest hoiakutest ja hinnangutest.

Oluline osa sügispäevadest on alati olnud ja oli ka sel korral tutvumine maakonnaga.

Külastati Betti Alveri muuseumit, kus vaadati filmi Alo Mattiisenist. Jõgevalt sõideti Kassinurme mägedesse, sealt edasi Palamuse muuseumisse. Päeva lõppsihiks oli Kuremaa, kus toimus koosviibimine koos rohkete etteastetega. Külalised võttis tervituslauluga vastu maavanem, külma peletamiseks õpiti Palamuse gümnaasiumi õpetaja Sirje Kiisi juhendamisel ära line-tants.

Jazz ja rütmipillid

Reede oli pühendatud teadmiste ja oskuste arendamisele. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor Anu Aimla rääkis häälest ja selle kasutamisest, Tuuli Jukk tutvustas õpetajatele rütmipille ja oma kogumikku Koolimuusika. Sirje Medelli juhtimisel tehti tutvust jazzlauluga. Lisaks teoreetilisele osale pakkusid koolitused praktilist tegevust. “Kõige paremini jääb asi külge siis, kui saab ise osaleda,” kinnitas Talve.

Sügispäevadel olid esindatud kõik maakonnad, osalejaid oleks Talve sõnul võinud siiski rohkem olla. Otsuse, kas saata oma õpetaja sügispäevadele või mitte, tegi kool. “Ilmselt oli mitmel pool takistuseks raha,” nimetas Talve ja lisas, et probleeme võis tekitada ka asjaolu, et õpetaja on kaks päeva koolist eemal.

Talve hinnangul õnnestusid sügispäevad hästi. “Õpetajad olid rõõmsad ja rahul, nad said siit hingekosutust, praktilisi näpunäiteid ja hea tuju,” rääkis Talve.

LIIS ROHTMETS

blog comments powered by Disqus