Muusikanädal tõi kooliellu vaheldust

Ühel päeval ilmus stendile kuulutus, mis teatas, et koolis tuleb muusikanädal.

Selleks soovitati iga päev vastavalt stiilile riietuda.

Anti teada, et vahetundides kuulatakse päeva teemale vastavat muusikat, iga päev tegeldakse ühel vahetunnil stiili tunnetamisega.

Esmaspäeval oli kavas eesti muusika ja rahvamuusika. Kanti rahvariideid, rahvuslikke riideid, sini-must-valget riietust jne.  

Teisipäeva teema oli rokk/punk/hevimuusika (turris punksoengud, sünge make-up, tumedad toonid, ketid ja needid).

Kolmapäeval kuulasime kantrimuusikat, kandsime  ruudulisi  pluuse, kaabusid, teksasid jne.

Neljapäev oli diskomuusika  päralt. Selle juurde kuulusid alt laienevad püksid, platvormkingad, sädelevad pluusid jne.

Reedene hip-hopi päev möödus kottis riietes ja vastavat stiili peakatete ja ehetega. Ja  läkski lahti! Iga päev liikus koridorides huvitavates tualettides ja soengutes kujusid. Tuju oli ka teisem, kui vahetundides muusika kõlas. Iga päev kogunesime ühel vahetunnil võimlasse ja tantsisime eri muusikastiilide järgi. Esmaspäeval lõime võimlas lahti kaera-jaani, kolmapäeval aga õpetas kehalise kasvatuse õpetaja Anar kantri-line tantse. Väga menukas ja lõbus oli!  Isegi õpetajad lõid meiega  koos tantsu.

Teisipäeval tegime teste rokkmuusika ajaloost. Neljapäeval vaatasime videot, kuidas omal ajal diskot tantsiti. Pärast vaatamist tuli vastata humoorikatele küsimustele.

Reedel olid koolimaja seintel katkendid hip-hopi ajaloost. Nende põhjal pidime täitma lünktekste.

Ja reedel selguski võitja. Rõõmustada võis 7. klass, kes sai 46 punkti. Veidike jäi alla 5. klass 45 punktiga ja 3. kohale jõudis 3. klass, kes kogus 41 punkti.

Oli tore  nädal!

GREETE VAHER

blog comments powered by Disqus