Muusikanädal ja lauluvõistlus Põltsamaa Ühisgümnaasiumis

Nii muusikanädal kui ka lauluvõistlus on kujunenud koolipere seas väga oodatud sündmusteks. Kui harilikult on muusikanädal sügisel ja lauluvõistlus kevadel, siis seekord sattusid olude sunnil mõlemad üsna ühele ajale.

Erinevale vanusele ja maitsele

?Tegelikult kõik meie ettevõtmised ühte nädalasse ei mahu peaaegu kunagi. Nii ongi muusikanädalad muutunud enamasti laiendatud nädalateks. Ka seekord jäi üht-teist edaspidiseks ning sel nädalal on kavas veel play-back show,? rääkis muusikaõpetaja Meeli Nõmme, kes on  muusikanädala ettevõtmiste peakorraldaja.

Nagu ikka, püüti pakkuda võimalust osa saada erinevast muusikast. ?Kuidas muidu teada saadakse, mis meeldib ja mis ei meeldi, kui pole ise kuulnud,? leiab Meeli Nõmme.

Enamik külalisesinejaid on õnnestunud kutsuda läbi Eesti Kontserdi. Georg Otsa nimelise muusikakooliga on aga näiteks omavahelised kontaktid aastate jooksul ise välja kujunenud. Tänu Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgupile ning Hasartmängumaksu Nõukogule on kontserdi pilet vaid sümboolse hinnaga.

Seekordse muusikanädala esimesed kontserdid nimetuse all ?Tund kreeka muusikaga? erinevatele vanusegruppidele andis ansambel Zorbas, kes haaras toredasti kaasa ka kuulajad rütmi plaksutama ja kreeka rahvatantsu õppima. Hoopis erinevat muusikat tegi Georg Otsa nimelise muusikakooli jazz-bänd. Chalice ehk Jarek Kasar vestles, laulis ja räppis ning pani gümnasistid kaasa elama.

Oma ja ehtne          

Oma kooli puhkpilliorkestri esinemine on muusikanädalal kindlaks traditsiooniks saanud ning meeldinud nii nooremate kui ka vanemate klasside õpilastele. Et sügiseti võetakse uusi liikmeid ka orkestri õpperühma, on nendel kontsertidel ühtlasi ka tutvustav ja õpetlik eesmärk. Dirigent Urmas Mägi rääkis ka seekord mõnusaid vahepalasid ja näitas erinevaid pille.

Üks päev pühendati töötubadele, kus oli nii muusika järgi liikumist, muusikamänge ja muud seesugust. Nagu ikka, peeti ära ka viktoriin, kus oli küsimusi nädala jooksul nähtu ja kuuldu kohta.

Lauluvõistlus on populaarne

Lauluvõistlusest, mida õpetaja Hille Martin eest veab, on vaieldamatult saanud kooli iga-aastane kõige populaarsem üritus. Siis on saal alati rahvast pilgeni täis ja kõikidele esinejatele elatakse väga kaasa. ?Mul pole lauluvõistlusele erilist reklaami teha vaja olnudki. Asi on juba välja kujunenud ja populaarsust kogunud. Kaks nädalat enne seda on palju põnevust ja proove. Laval suudab aga mõnigi ikka üllatada. Kuulajad on väga heatahtlikud ja võtavad esinejaid vastu kui tõelisi staare. Peamine eesmärk on aga panna lapsed koolis laulma,? räägib Hille Martin, kes koos õpetajate Meeli Nõmme ja Triin Normaniga võistlejatega proove on teinud.

Seekordne võistlus, kus osales üle kahekümne noore solisti, kujutas ühtlasi poolteist tundi kestnud toredat kontserti, kus oli nii show-numbreid, klassikalist kui ka estraadilaulu. Esinejaid saatsid löökpillidel abiturient Heigo Rosin ning kitarriõpetaja Reigo Tõnisson. Julguse eest said meene kõik esinejad. Parimad selgitas ?ürii.

VII ? IX klasside grupis tunnistati parimaks Linda Maisväli ning eriauhinna sai Raina Kaus. X ? XII klassides läks võit Sandra Arusele ning eripreemia sai Eva Promm. Muusikaklassi õpilastest võitis Liis Lass ja eripreemia anti Kadi Uuskülale. Publik valis oma lemmikuks Kaido Valsi, kes oli ka ainus meessoost võistleja.

Tänu sponsoritele plaadipoest Albion, kauplusest Satera, Jõgeva KSK kaubakeskusest, Kördiööbiku ja Lossi pagaritele oli võistluspäev eriti pidulik ja võitjatele jagus toredaid auhindu.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus