Muusikalinn Põltsamaa

Näituse koostasid raamatukogu teenindusosakonna juhataja Siiri Õunap ja bibliograaf Erika Pahla.

“Näituse koostasime nii meie oma kodulookartoteegi kui ka teatmekirjanduse põhjal,” ütles Siiri Õunap. “Kuna Põltsamaa “kultuurikiht” on paks ja tuntud muusikuid on siin tegutsenud rohkesti, polnud valikuid lihtne teha: näitus pidi teenindusosakonnas üsna napile pinnale ära mahtuma. Üsna suur osakaal on mõistagi Karl August Hermanni puudutaval materjalil: möödub tema sünnist ju tänavu 155 aastat. Ent käsitlemata ei saanud jätta ka Voldemar Lemmiku isikut ning siinseid tugevaid koori- ja puhkpillitraditsioone.”

Poleks keskraamatukogus koduloolist materjali ? ajaleheväljalõikeid, fotosid jms ? aastakümnete vältel usinasti kogutud ja talletatud, olnuks näituse tegemine mõistagi veel raskem. Nüüd tuli lihtsalt olemas olev hoolikalt läbi uurida. Uurimistöö käigus leidsid näituse koostajad neid endidki üllatavaid fakte. Näiteks selgus, et helilooja Uno Naissoo on mõned aastad Põltsamaal elanud: ta oli koos emaga siin sõjapaos.

Muusikutele pühendatud näitus oli Põltsamaa juubeliaastale pühendatud näitustest juba kolmas: märtsis oli sealsamas teenindusosakonnas väljas näitus “Baltisaksa suurkujud Põltsamaa kultuuriloos” ning juunis-juulis näitus “Kirjamehed (-naised) Põltsamaa kultuuriloos”. Peatselt avatakse aga Põltsamaa lasteraamatukogus Põltsamaa kuulsaid pedagooge tutvustav näitus.

“Põltsamaalased on koduloohuviline rahvas ja seepärast tasub siin selliseid näitusi teha: vaatajate puudust ei ole,” ütles Siiri Õunap.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus