Muusikaline emakeelepäev Põltsamaal

Möödunud kolmapäeval peeti Põltsamaa muusikakoolis muusikalist emakeelepäeva, mille käigus oli kooliperel võimalus Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõudude juhatusel lähemalt tutvust teha pärimusmuusikaga.

Võimalust osaleda projektis “Muusikaline emakeelepäev muusikakoolis”, mis annab praktilisi näpunäiteid pärimusmuusika õppimisest, pakuti kokku neljale Eestimaa edumeelsele muusikakoolile. Et Põltsamaa muusikakoolis seni pärimusmuusikaga tegeldud pole, arvati uus kogemus väga tänuväärt olevat.

Põltsamaale tulid oma teadmisi ja kogemusi jagama tuntud pärimusmuusikud Celia Roose ja Sofia Joons. Praktiliselt tegutsema asuti kokku kolmes grupis, neist kaks koosnes õpilastest ja üks õpetajatest. Eri ruumides õpiti kuulmise järgi palu mängima, kes oma pillil, kes külaliste kaasa toodud hiiu kandlel, kes õppis viisi lauldes. Kui eraldi oldi juba küllalt harjutatud, võeti kõik grupid saali kokku üheks orkestriks. Viljandi Kultuuriakadeemia poolelt olid lõõtspilli-, akordioni- ja flöödimängijad, kellele lisandusid põltsamaalaste viiuli-, tšello-, trompeti-, metsasarve, akordioni- ja kandlemängijad. Koos mängimine tundus asjaosalistele väga mõnus ja huvitav.

“See oli vahva kogemus nii lastele kui ka õpetajatele. Oli võimalus teha muusikat nii, et nooti ees polegi, paljud lapsed polnud ka lõõtspilli varem näinud. Igatahes laste silmad särasid. Olen kindel, et huvi suudeti asja vastu äratada küll,” leidis Põltsamaa muusikakooli direktor Anne Kaus. “Arvan, et tulevikus saab hakata ka meie koolis rahvamuusikat õpetama ja õppima. Ilmselt leiame ka pinna, kus õpetada, vastavad õpetajad ja huvilised lapsed.”

 VAIKE KÄOSAAR 

blog comments powered by Disqus