Muusikakoolide regioonikonkursilt parimate hulka

Tänavu selgitati regioonide konkurssidel Eestimaa muusikakoolide õpilaste seast välja parimad noored akordionistid ning keelpillimängijad. Tartu regiooni konkursi tulemuste põhjal tuli parimate hulka ning pääses vabariiklikku vooru edasi Jõgeva muusikakooli akordioniõpilane Hannes Saariste.

Muusikakoolis kolmandas klassis õppiv Hannes võistles kõige nooremas vanusegrupis ning sai ühtlasi oma esimese suurema konkursikogemuse. „Oleks selliseid poisse rohkem, siis oleks hea töötada,” kiidab Hannest tema erialaõpetaja Olga Tättar ning tunnistab, et kuigi elava iseloomuga poiss kipub vahel ka krutskeid tegema nagu poisid ikka, saavad nad omavahel siiski hästi hakkama. Tegelikult valmistus õpetaja konkursile minema oma kahe õpilasega. Viienda klassi noormees Alvar Olgo aga kukkus nii õnnetult, et käsi tuli kipsi panna ja nii ei saanudki temast seekord võistlema minejat. Viimatisel regioonikonkursil kaks aastat tagasi oli Alvar tulnud teisele kohale.                                                             

Tase on kõrge

Hannesel on konkursipalad, üks tundmatu autori romanss ja teine Soome helilooja Kelopuro hoogne lugu “Kapten vaatab kiikriga” praegu hästi käes ja ta mängib neid meeleldi. Viimane pala meeldib Hannesele eriti, sest sobib poisi energilise iseloomuga kokku. “See ongi rohkem poiste lugu ja kui mängid nii, nagu sa oleksidki kapten sillal, siis tuleb asi veelgi paremini välja,” leiab õpetaja. “Konkurss pole meil just suurim eesmärk, kõige tähtsam on siiski see, et seitsmenda klassi lõpuks hea tulemuse saaksime. Aga no eks kooli au kaitsta ole ka suur asi,” arvab õpetaja. Hannes on selles õpetajaga ühel nõul ning valmis ka edaspidi konkursile osalema minema.

Konkursside tase, tõsi küll, on tegelikult viimasel ajal nii kõrgeks läinud, et õpetajate arvates nõutakse vähemalt vabariiklikus voorus õpilastelt vaat et professionaalidega võrdselt. See eeldab lastelt ja nende õpetajatelt suurt lisatööd ja -pinget. Seekord käisid lisaks Hannesele regioonikonkursil veel II klassi õpilane Stina Heinola Eha Niglase akordioniklassist ning III klassi viiuliõpilane Johanna Aunpuu Ene Pedaste klassist. Ka nemad olid väga tublid, kuigi vabariiklikku vooru ei pääsenud. “Jõgeva kool pole oma taset häbenema pidanud,” on õpetaja Olga Tättar kindel.                                                         

Akordion on hea pill

Hannese suur autoriteet on akordionist Henn Rebane, kes oli ka konkursi žüriis ning temaga õnnestus poisil seekord ka pildile jääda. Kui Hannes muusikakoolis eelklassis käima hakkas, teadis ta juba siis, et tahab kunagi just akordionimängu õppima hakata. “Akordion on hea pill ja ta annab mängijale päris palju võimalusi. Pealegi saad selle pilli ju lihtsalt endaga kaasa võtta,” ütleb õpetaja Tättar.

Palad harjutamiseks valib õpetaja enamasti vastavalt iga õpilase võimetele ja oskustele. Enesestmõistetavalt lähevad vanemates klassides ka lood keerulisemateks. Töökus ja tahe on siin väga olulised. Peale individuaaltundide, kus ollakse õpetajaga vaid kahekesi, on päris suur rõhk ka ansamblitundidel ning viimasel ajal ka erinevate pillide koosmängul. “Tähtis on, et mängijad oskaksid üksteist kuulata ja teisega arvestada,” kinnitab õpetaja. Hannes astub kindlasti varsti üles ka muusikakooli tutvustaval kontserdil lasteaias Rohutirts nii üksi kui ka ansamblis koos Alvariga. Sellel kontserdil esinevad veel paljud teisedki muusikakooli õpilased erinevatel pillidel.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus