Muusikakoolide direktorid kohtusid koolivaheajal Ülenurmes

Tartu külje all Ülenurme muusikakoolis kohtusid piirkonna muusikakoolide direktorid, kes arutasid ühistegevust ning konkursside korraldamist õpilastele.

Põltsamaa muusikakooli direktori Anne Kausi sõnul saab selline kolleegide kohtumine teoks igal sügisel koolivaheajal. Tartu regiooni muusikakoolide hulka kuuluvad Tartu linna, maakonna ja Jõgeva maakonna muusikakoolid ning lisaks Võhma muusikakool Viljandimaalt ning Koeru muusikakool Järvamaalt.  

Parimatele väärikas tunnustus

Muusikakoolide juhtide koosolekutel arutatakse läbi ühiste  ettevõtmiste kava. Tänavu räägiti põhiliselt konkurssidest, mille kaudu regiooni muusikakoolid üleriigiliseks muusikakoolide konkursiks valmistuvad. Igal aastal peetakse konkursid erinevatele pillirühmadele, tänavu asuvad võistlustulle puhkpillimängijad ja pianistid.

Anne Kaus ütles, et Põltsamaa muusikakool saadab Tartu regiooni muusikakoolide eelvoorudesse oma kooli esindama nii puhkpillimängijad kui ka pianistid. Regioonide konkurssidel hindab osalejaid väljastpoolt regiooni tulnutest koosnev žürii. Seal esitatud muusikapalad salvestatakse ja parimateks osutunud palad saadetakse Tallinna kuulamiseks üleriigilise konkursi žüriidele — igat pillirühma hindab eraldi žürii. Nende salvestite põhjal kutsutakse märtsis Tallinna üleriigilisele konkursile võistlema iga regiooni parimad mängijad.

Üleriigilisel konkursil autasustatakse kõikide pillirühmade iga vanuseastme kolme paremat muusikut karikaga. Kõikide pillirühmade igas vanuseastmes esikoha võitnud noortest muusikutest koosnev seltskond esineb Tallinnas Mustpeade majas kontserdil, kus esikoha võitnutele karikas üle antakse. Eelmisel aastal toimus konkurss keelpilli- ja löökpillimängijatele ning akordionistidele. Akordionistide seas tõi aasta tagasi oma vanuserühmas võidukarika Põltsamaale Sten Jõearu.  

Ühiskontsert ülikooli aulas

Tartu regiooni muusikakoolidel on traditsiooniks anda igal aastal ka ühine kontsert. Käesoleval õppeaastal saab see teoks 21. aprillil Tartu Ülikooli aulas. Iga sellesse regiooni kuuluva muusikakooli esindus saab võimaluse üles astuda kümneminutilise programmiga ja kokku saab sellest kahe tunni pikkune kontsert. Eelmisel aastal esindas seal Põltsamaa muusikakooli kammerorkester.

Anne Kausi sõnul on Põltsamaalt püütud regiooni ühisele kontserdile esinema saata enamasti ansambleid, sest nii saab  esinemisvõimaluse suurem arv õpilasi.

Koolijuhi kinnitusel on regiooni muusikakoolide parimatele suureks tunnustuseks musitseerida nii esinduslikus paigas nagu Tartu Ülikooli aula. Praegu pole veel otsustatud, kes tuleval kevadel aulakontserdil esinevad.  

Anne Kaus lisas, et esmaspäeval oli neil muu hulgas võimalus näha ka täielikult renoveeritud hoonet, Ülenurme muusikakool tegutseb.

Anne Kaus tõdes, et sealsed õpilased ja õpetajad saavad õppida ning töötada suurepärastes tingimustes. Anne Kausi sõnul oleneb  muusikakooli käekäik suuresti omavalitsuse võimalustest.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus