Muusikakontaktid Põltsamaa ja Klaipeda vahel

Et möödunud sügisel käis Põltsamaa kammerorkester esinemas Klaipedas, siis sedakorda tuldi vastukülaskäigule. Külaliste kahekümne viie liikmeline grupp koosnes Klaipeda Keskkooli muusikaklasside õpilastest ja õpetajatest.

Sidemed algasid kirikukontserdist

Omavahelised sidemed kahe linna muusikarahva vahel said alguse aga juba 4- 5 aastat tagasi, kui Eesti Muusikaõpetajate Liit korraldas Põltsamaal nädalase muusikaõpetajate koolituse, millest võttis osa ka Klaipeda muusikaõpetaja Vitalija Valeikiene. Koolitusel osalenud õpetajatele esines Põltsamaa kirikus ka siinse muusikakooli keelpilliorkester Hiie Taksi juhatusel. Nende esinemine jäi leedulannale sedavõrd meelde, et ta otsustas kutsuda orkestri Klaipedasse külaliskontserte andma.

Nüüd oli Klaipeda muusikarahva kord tulla vastukülaskäigule. Saabumispäeva õhtul anti muusikakooli saalis kontsert. Esines kammeransambel, keda juhatas sama muusikaõpetaja Vitalija Valeikiene, kes mõned aastad tagasi Põltsamaal koolitusel viibis. Üles astusid ka mitmed solistid plokkflöödil, viiulil jne.

Väga kaunis linn

Kuigi Klaipeda õpilaste puhul on tegu üldhariduskooli muusikaklassiga, kus muusika osakaal pole teatavasti nii suur kui muusikakoolis, oli tunda, et muusikat tehakse rõõmu ja naudinguga. Nagu selgus, on põhirõhk asetatud just tööle ansamblite ja orkestritega.

Seekordsel kokkusaamisel vahetati omavahel repertuaari ning täiendust said mõlemad koolid.

Külalised ei jätnud muidugi kasutamata võimalust tutvuda Põltsamaaga, mis nende sõnul on väga kaunis linn. Käidi vaatamas ka Sõpruse pargi skulptuure. Ärasõidupäeval külastati Tartut, kus oli giidiks H. Elleri nimelise muusikakooli õpetaja, Põltsamaa muusikakooli kunagine õpilane Annela Läänelaid.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus