Muuseumitöötajad käisid Tallinnas

Jõgevamaa väikemuuseumide töötajad on juba üheksal kevadel käinud ühisel õppeväljasõidul. Tänavu sõideti Tallinna, et külastada teletorni, Kumu kunstimuuseumi, Lennusadamat ja Patarei vanglat. Reis sai teoks möödunud kolmapäeval.

 

Maakonna väikemuuseumide tegevust koordineeriva Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi pedagoogi Aili Kalavuse sõnul valiti Tallinn seekordseks sihtkohaks sellepärast, et seal sai möödunud aastal valmis atraktiivse ekspositsiooniga Lennusadam ja taasavati renoveeritud teletorn. Mõlemad objektid olid enamikul muuseumitöötajatel üle vaatamata. Ka Kumus ja Patarei vanglas polnud paljud käinud.

Õigupoolest ongi omapäi Tallinna minnes keeruline kõiki nelja objekti ühe päeva sisse ära mahutada, sest vahemaad on suured. Ning üksi ei jaksaks keegi endale ka giiditeenust lubada. Ühisreisil oli see võimalus aga olemas ning koju sõites tõdeti üksmeelselt, et ilma giidi jututa jäänuks külastus kõigis neljas paigas tunduvalt info- ja emotsioonivaesemaks. Küllap pani saadud kogemus muuseumitöötajaid mõtlema ka selle üle, kuidas oma muuseumi ekspositsiooni külastajatele paremini “elavaks rääkida“.

Maakonna väikemuuseumide töötajad on tänulikud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidule, kes õppereisi toetas, ja OÜ Kudina Tankla bussijuhile Silver Seppale, kes reisil rooli keeras. Tuleval aastal võetakse ilmselt ette teekond Setumaale.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus