Muuseumirott jõudis nüüd esmakordselt ka Palamusele

Reede õhtul jagati Valga raudteejaamas Eesti muuseumide auhinnagalal kümme muuseumiroti laureaati. Üks muuseumirott tuli esmakordselt Palamusele.


Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseum sai muuseumiroti oma projektiga „Meie keiser, kes sa oled kaugel!“ aasta muuseumikogu arendaja kategoorias.
Kihelkonnakoolimuuseumi arendus- ja projektijuht Janek Varblas kinnitas, et see oli Palamuse jaoks meeldiv tunnustus. „Muuseumirotte on jagatud viis-kuus aastat ja Palamuse sai selle omanikuks nüüd esmakordselt. Me pole tegelikult varem ka kandideerinud, sest pole olnudki midagi sellist, millega auhinda püüda.“
Varblase sõnul oli Palamuse muuseum nominent neljas kategoorias. „Kui nüüd mõelda, siis veidi üllatav oli ehk see, et me ei saanud muuseumi arendaja tiitlit. Ometi tegime siin aastaga kõige suurema hüppe, kuid eks žürii püüab ilmselt arvestada ka piirkondadevahelist ühtsuse printsiipi,“ lisas Varblas.
Kultuuriminister Tõnis Lukas tundis heameelt, et muuseumiroti konkurss oli taas osalejarohke. „Tähelepanu väärib just väikeste muuseumide edu. Tean oma kogemusest, kui tähtis on tegijatele ühe sellise roti võitmine. See liidab kogu kollektiivi, sest muuseumitöö on koostöö!
Muuseumitöötajate loovus, ideerikkus, missioonitunne ja professionaalsus on imeline. Kõik ei saa küll tulla võitjaks, aga kiitust ja tänu on väärt kõik muuseumitöötajad, kes iga päev meie kultuuripärandit hoiavad, uurivad ja vahendavad,“ ütles kultuuriminister Lukas.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus