Muuseumirahvas vaatamisväärsusi kaemas

Ringsõitu alustati Paduvere talumuuseumist, kus muuseumi saamisloost ja väljapandust kõneles Jaan Paju. Lustiveres külastati Jaak Krivini sepikoda ning jälgiti, kuidas sepasellid meistri näpunäidete järgi küünlajalgu sepistasid.

Põltsamaal külastati Kodu- ja Põllutöökooli juures olevat Aleksandrikooli muuseumituba, mille perenaiseks Linda Aednurm, ning tutvuti Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänava juhtimisel nii muuseumi, kiriku kui ka linna ümbrusega. Läbi käidi ka Sõpruse pargist, mis möödunud aastal kaheksa graniittaiese võrra rikkamaks sai.

Puurmani lossi külastamine äratas kahes kunagi selles koolis õppinud muusemitöötajas, Nurga kodulootare perenaises Helma Kaevalis ja Tabivere vallamuuseumi juhatajas Andu Uusis hulga mälestusi, mida nad meeleldi teistega jagasid.

Kursi kirikumõisa muuseumi mindi suisa sünnipäevakringliga, sest EELK Kursi koguduse õpetaja ja tema abikaasa Alikee Kubi asutatud muuseumi avamisest möödus hiljuti kümme aastat. Muuseumitöötajate ringsõit lõppes Tabivere vallamuuseumis.

“Kui külastaja muuseumi tuleb, küsib ta tavaliselt ikka, mida sealkandis veel vaadata on. Selleks, et turistidele soovitusi jagada osata, me väikemuuseumide töötajatega sellise ringsõidu tegimegi,” ütles Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi pedagoog Aili Kalavus, kes kureerib maakonna väikemuuseumide tegevust. “Paraku mahtusid ühe päeva kavva vaid pooled maakonna vaatamisväärsustest, nii et Kuremaa, Laiuse ja Peipsi äärega tutvumiseks peame sügisel ette võtma veel teisegi ringsõidu.”

Väikemuuseumide töötajad on ringsõidu toetamise eest tänulikud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidule ning bussi kasutamise võimaluse eest Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskusele.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus