Muuseumiöö lummas taas

Tänavune muuseumiöö tervitas külastajaid südasuvise ilmaga, mis andis ettevõtmise õnnestumisse seekord ka omaltpoolt märkimisväärse panuse. Üle-euroopaline sündmus on aasta-aastalt liitnud aina enam muuseume, olgu need siis suured riiklikud või väikesed eramuuseumid. Maikuu kolmanda laupäeva õhtul ollakse välja ühise asja eest ja see on kujunenud juba oodatud sündmuseks


Need Jõgevamaa muuseumid, kes seekord muuseumiööl oma uksed külastajatele avasid ning inimestele põnevaid tegevusi pakkusid, ei pidanud pettuma. Huvilistest, kes muuseumidesse sammud seadsid, puudust ei olnud. Seda viimaste minutiteni välja. Isegi Eurovisiooni lõppvõistluse teleülekanne ei sundinud tõsisemaid kultuurihuvilisi koju jääma, vaid mõnusas ilmas saadi osa millestki hoopis põnevamast.

Lisaks muidugi võimalus liikuda heas seltskonnas ja kohata vanu tuttavaid. Mitmedki külastajad kinnitasid, et kuigi nad on ka varem samades paikades käinud, taheti muuseumiööl ikkagi uuesti tulla. See olevat hoopis teine, kui saadakse omal käel liikuda ja vaadata, mida ühel või teisel muuseumil neile põnevat pakkuda on.

Ühes olid nii korraldajad kui ka külastajad kindlalt samal arvamusel: muuseumiöö traditsiooni tuleb Eestis jätkata. See on leidnud oma kindla koha nii võõrustajate kui ka külastajate kalendris. Sest palju siis neid põnevaid ühiseid ettevõtmisi ikka on, mis kogu muuseumirahva ühel õhtul liidab ja publikut kohale kutsub. Nii et kindlasti tasub ettevõtmisega ühineda neilgi, kes seekord veel kõrvale jäid.

blog comments powered by Disqus