Muuseumi sünnipäevaks ilmub raamat

Muuseumi juhataja Rutt Tänava sõnul on selles juttu nii Põltsamaa lossist, muuseumist, paekivist kui muudestki Põltsamaale olulistest   ja iseloomulikest asjadest.

Kuigi trükki antud raamat ilmub järjekordselt Põltsamaa muuseumi toimetiste sarjas, on see muuseumi ümmargust sünnipäeva silmas pidades senistest tunduvalt mahukam ning koos inglisekeelsete resümeedega.

Nagu raamatu pealkirjast välja lugeda võib, seonduvad kirjapanekud enamasti lossi ja selle ümbrusega. Asub ju ka muuseum lossihoovis.

Raamatus on mitmeid põhjalikke ja teaduslikke ülevaateid oma ala asjatundjatelt. Rein Einasto kirjutab pae aluspõhja teemal, Ivar Leinus arheoloogilistest leidudest, kirjutisi on veel Mauri Kiudsoolt, Andres Tvaurilt jt. Viimane annab ülevaate Põltsamaa lossi hiilgeaegadest, eriti seoses Johann Woldemar von LauwŽga. Indrek Jürjo heidab valgust August Wilhelm Hupelile ja tema ajale. Tegelastest ja juhtumistest omaaegses lossis kirjutab muuseumi juhataja Rutt Tänav, kes koos Helen Piisanguga on teinud ülevaate ka Põltsamaa muuseumist esimeses Eesti Vabariigis. Muuseumi taasavamisest iseseisvusajal kirjutab Tiiu Pihlakas. Huvitavaid kirjutisi ja fotosid leidub raamatus veelgi.

Taasavamise kümnendat aastapäeva on aga Põltsamaa muuseumil plaanis tähistada 9. augustil pidulikult koos külalistega. 

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus