Muuseum huvitub koostööst

Betti Alveri muuseumil on kavas välja anda Jõgeva linna ajaloo aineline raamat, mis käsitleks asutuste ja ettevõtete möödanikku. Muuseumi juhataja Toomas Muru on tänulik kõigile, kes saavad ja tahavad raamatu koostamisele kaasa aidata.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõševi sõnul koostasid Toomas Muru ja Heli Järv väga huvitava ja populaarse raamatu “Mälestuste Jõgeva”, mis tugineb ennekõike staažikamatest linnakodanikest koosneva klubi “38” mälestustele.

“Seepärast tegin nüüd Toomas Murule ettepaneku teha raamat, mis keskenduks Jõgeva majandus- ja ettevõtlusajaloole,”  rääkis linnapea.

Toomas Muru hinnangul võiks tulevane raamat kajastada peamiselt Jõgeval tegutsenud ettevõtete ja asutuste kaugemat minevikku: tsaariaega, Eesti esimest iseseisvusperioodi ja ka eelmise sajandi neljakümnendaid-viiekümnendaid aastaid.

“Eriti huvitav oleks sellesse raamatusse saada raudtee, postijaama, Jõgeva nahavabriku ja Uku ristis asunud tööstuskompleksiga, kuid ka teiste firmadega seotud materjal. Oli ju möödaniku Jõgeva küllaltki aktiivse majanduseluga väikelinn. Sellepärast oleksime väga huvitatud ajaloolistest fotodest ja dokumentidest, samuti mälestustest, mida võib ise kirja panna või ka muuseumitöötajate abiga salvestada. Niisiis ongi selle raamatu sisu kujundamisel märkimisväärne osa nii praegustel kui ka kunagistel  Jõgeva elanikel,” rääkis Toomas Muru.

 Kõigil, kes soovivad raamatu koostamisele kaasa aidata, palutakse endast Betti Alveri muuseumi märku anda telefonil  668 1098 või e-kirjaga toomasmuru@gmail.com

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus